V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
jménosouboru.exe.txt
. Následně není problém to spravovat skriptem na tři řádky.
# https://github.com/django/django/blob/5a468b4c085900ba28b7f8dfa2cb0b50d7699aa6/django/utils/text.py#L385 # zakóduje cestu aby to byl název souboru (e.g. nahradí / za -) def slugify(value, allow_unicode=False): value = str(value) if allow_unicode: value = unicodedata.normalize('NFKC', value) else: value = unicodedata.normalize('NFKD', value).encode('ascii', 'ignore').decode('ascii') value = value.replace("/", "-") value = value.replace(".", "-") value = re.sub(r'[^\w\s-]', '', value.lower()) return re.sub(r'[-\s]+', '-', value).strip('-_')
Potřebuji k nim přistupovat z WindowsChce to otervirat na voknech jednou za rok.. tak to skladovat zabalene staci ne? Skopiruje na wokna a rozbali. Tisic souboru je nic. Nazvy zustanou zachovane ;). Proto nehcapu co se resi.
Ak súbor s najdlhším menom na nejakom filesystéme máš, tak zjavne ten filesystém vie uchovávať súbory s tak dlhým menom.Píše že to má v rootu FS a nemůže to dát do podadresáře. Dostal poraděno že může soubory přejmenovat a pak přejmenovávat zpět on-demand, nebo že si může vyrobit „loopback“ a namapovat ho jako další písmenko, a pár dalších věcí, ale nijak se nevyjádřil a furt řeší jak to udělat aniž by napsal proč jsou popsané věci špatné. Na Linuxu bych ještě zvážil udělat si FUSE které bude soubory materializovat, ale těžko říct jak se tohle dělá na Windows.
Windowsy vedia vraj pracovať s cestou dlhou až 32kB. Link. Nie je jasné do akej miery je tam rozdiel medzi cestou a menom súboru. Ide len o to, či ten prístup použije aplikácia.Píše že aplikace používají náhodné staré API co to neumí.
touch `cat /dev/urandom | tr -dc a-zA-Z0-9 | head -c 255`
(na 256 už to odmítne) a pak jsem ho normálně přesouval do adresářů a šlo to.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem\LongPathEnabled
. Nevím, na co všechno to má vliv, můžeš vyzkoušet.
Tiskni
Sdílej: