Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Na mem serveru potrebuji rozjet php skripty spolupracujici s mysql. Databazi mysql jsem nainstaloval pod linuxem (RH 7.2) bez problemu, vytvoril databazi a zalozil prislusne tabulky. Problem je v tom ze se mnou "zvenku" nespolupracuje ... pri pokusu o spojeni se vypisuje: "Nenalezena databaze". V cem by mohl byt problem? K prislusne databazi se konektim takle:
// spojení s databází
$conn = MySQL_Connect("localhost","","") or die ("Nelze navázat spojení
s databazí");
$dbs = Mysql_Select_DB("pokusnadb") or die ("Nenalezena databáze");
Pokud se konektuji k databazi test tak spojeni probehne bez problemu. Tusim, ze chyba bude nejspis nekde v pravech. Pro upresneni: na konzoli mohu s db pracovat, jsem na lokalni lance, nepouzivam zadny firewall a db jsem zalozil jako root. Muze mi nekdo poradit? Dekuji. JD drasnar@mineral.cz
- Pak bych se podival, jestli uzivatel, s kterym se prihlasujete na db ma: jedna prava k db a tabulkam kam potrebujete, a pak jak ma nadefinovane pravo pristupu. Tim myslim jestli jen z localhostu nebo i z jine - vasi externi adresy. + chapu to dobre ? Rikate ze se prihlasujete "z venku" a v MySQL_connect mate localhost ???
- A poku bych ani tady neuspel, tak bych zapl podrobnejsi logovanu mysqld daemona - pokud to jiz nemate - v logu ktery posila mysqld daemon pres syslog se da urcite neco nalezt.
(A nebo nejaky GUI jako phpMyAdmin nebo windowsovsky MySQL Front)
Tiskni Sdílej: