abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:44 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 5.0 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v obsáhlých poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:00 | Upozornění

    Cloudflare, tj. společnost poskytující "cloudové služby, které zajišťují bezpečnost, výkon a spolehlivost internetových aplikací", má výpadek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 04:22 | Pozvánky

    Letos se uskuteční již 11. ročník soutěže v programování Kasiopea. Tato soutěž, (primárně) pro středoškoláky, nabízí skvělou příležitost procvičit logické myšlení a dozvědět se něco nového ze světa algoritmů – a to nejen pro zkušené programátory, ale i pro úplné začátečníky. Domácí kolo proběhne online od 22. 11. do 7. 12. 2025 a skládá se z 9 zajímavých úloh různé obtížnosti. Na výběru programovacího jazyka přitom nezáleží – úlohy jsou

    … více »
    SoutezKasiopea | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.52.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 94 vývojářů, z toho 33 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:00 | Nová verze

    VKD3D-Proton byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se fork knihovny vkd3d z projektu Wine pro Proton. Knihovna slouží pro překlad volání Direct3D 12 na Vulkan. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora AMD FSR 4 (AMD FidelityFX Super Resolution 4).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Nová verze

    Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 145.0. Podporuje DNS přes HTTPS nebo Microsoft Exchange skrze Exchange Web Services. Ukončena byla podpora 32bitového Thunderbirdu pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 02:33 | IT novinky

    U příležitosti státního svátku 17. listopadu probíhá na Steamu i GOG.com již šestý ročník Czech & Slovak Games Week aneb týdenní oslava a také slevová akce českých a slovenských počítačových her.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.11. 19:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.19 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček BirdNET-Go, tj. AI řešení pro nepřetržité monitorování a identifikaci ptáků.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.11. 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.38 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.10 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.11. 01:33 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 28 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (46%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (23%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 367 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 12.11. 18:21
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dotaz: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?

    22.10.2008 03:23 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    Přečteno: 6368×
    Díky opravdu masivním zdem mám problém s kvalitou WiFi signálu. Spojit se má karta s tímto routerem. Lze říct, jak mají být antény teoreticky nasměrovány, aby se získal co nejlepší signál? Existují nějaké triky, jak příjem zlepšit? (vysunout anténky pomocí kabelu k prostoru dveří?)

    A konečně můžete mi doporučit nějaký SW pro dohledání optimálních podmínek spojení - něco z této kategorie?

    Odpovědi

    22.10.2008 11:24 erpy@centrum.cz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    Ne sice podobné , ale obdobné problémy jsem vyřešil po návštěvě adres : www.apple.com/airport ; www.apple.com/support/airport
    22.10.2008 13:43 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    tak buď je to reklama, nebo mi něco uniká..
    22.10.2008 18:38 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    Pokud je anténa typu "bič", tak mají být obě antény orientovány cca rovnoběžně. Bič má vyzařovací lalok ve směru "kolmo" na osu biče. Tzn. pro nasvícení patra v baráku by bič měl být orientován vertikálně (vertikální polarizace), aby svítil kolem dokola ve vodorovné rovině (plus mínus poměrně široký úhel).

    Zkusil bych použít aspoň na straně klienta libovolnou mírně směrovou anténu - třeba nějakou "plechovkovou", pokud jste bastlíř. Nebo nějaký quad / dual quad s reflektorem. Zlepší to kvalitu spoje, a to v obou směrech obdobným poměrem, protože vysílací a přijímací zisk jde u pasivní antény ruku v ruce. I u lepší antény je potřeba dodržet polarizaci - u plechovky opět odpovídá orientaci vysílacího trnu uvnitř plechovky, u quadů je to složitější.

    Rozumím tomu, že APčko by asi mělo vysílat všesměrově, takže pokud nechcete blbnout se sektorovými anténami, tak zbývá právě ten bič.
    [:wq]
    22.10.2008 20:17 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    díky. Myslel jsem si, že by to tak mohlo být, ale myslet znamená.. ;-)

    A jak se vám jeví idea s vložením kabelu a tím vysunutím antén z "hluchého" koutu? K tomu mne inspirovala tato anténka. Zakoupená karta odnímatelné antény má (metrový kabel by byl postačující)

    23.10.2008 07:25 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    Jako první krok to je určitě dobrý nápad :-)
    [:wq]
    22.10.2008 19:21 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    Pro sledování síly signálu doporučuji kismet.
    22.10.2008 22:09 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    ups! Tak tohle rozchodit mi nepřijde zrovna jednoduchý. Absolutně netuším, jak např. nastavit v kismet.conf source=. Mě osobně by asi stačil iwconfig který by jel v cyklu a výpis by neroloval (jenže to napsat neumím) či nějaký dostatečně citlivý "teploměr". Prostě něco, kde by bylo vidět, zda se signál zhoršuje či zlepšuje. Viděl jsem tu zmínku o wifimon, jenže tento script se mi nerozběhl :-(
    22.10.2008 22:41 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    Přílohy:
    Skript v příloze jsem kdysi obšlehnul z nějakého rootovského seriálu. Potřebuje klasiku sed, awk a iwlist. Rozparsuje výstup iwlistu a zobrazí hodnotu signálu a jednoduchý graf.

    Taky přikládám moji konfiguraci kismetu. Mám inteláckou 2915ABG, modul ipw2200.
    23.10.2008 09:02 Petr Svoboda | skóre: 13 | blog: * | Příbram
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?
    Mě osobně by asi stačil iwconfig který by jel v cyklu a výpis by neroloval
    Na to by asi stačilo něco jako watch iwconfig wifi0. Tedy pokud by nefungovaly ostatní pokročilejší techniky. ;-)
    23.10.2008 13:06 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzájemná poloha WiFi antén pro nejlepší příjem?

    Díky všem za pomoc - co jsem potřeboval nyní mohu realizovat :-) Připojím pár postřehů:

    Kismet

    - opravdu pěkný nástroj. Nastavení kismet.conf nebylo zas tak náročné, to jen já si zkomplikoval život a pokoušel se najít v README nastavení pro source= své LAN nikoli WiFi karty.. Asi únava ;-) Samotný driver jsem našel pomocí Hardware Information (Yast - openSUSE), byť věřím, že to jde zjistit efektivněji.

    - také jsem chvíli pátral, proč to najednou nejede, když to už fungovalo a v ničem jsem se nevrtal. Rozdíl byl v napájení (baterky/síť) => respektuje to power management

    - další problém je, že mi karta zůstává v režimu Monitor, ale Kismet na to upozorňuje. Žel neumím restartovat zařízení, tak jsem se uchýlil k restartu počítače.

    WARNING: Error disabling monitor mode: mode set ioctl failed 16:Device or resource busy                                                                              
    WARNING: WiFi (wlan0) left in an unknown state. You may need to manually estart or reconfigure it for normal peration.
    WARNING: Sometimes cards don't always come out of monitor mode cleanly. If your card is not fully working, you may need to restart or reconfigure it for normal peration.
    Trying to wake networkmanager back up...
    Kismet exiting.

    - měl jsem obavy, jak sledovat signál jednoho zdroje, ale v aplikaci je možné zastavit periodické procházení všech kanálů a omezit se jen na jeden

    survey.sh - z nějakého důvodu mi to po stažení a nastavení spustitelnosti vracelo jen : No such file or directory a to bez ohledu na to, jaký byl obsah. Pomohlo až vytvoření nového souboru a vložení scriptu.

    watch - že to půjde takto jednoduše mě šoklo. Čím dál tím víc přicházím na mocné kouzlo konsole ;-) V tomto případě jsem jen pomocí parametru n zvýšil frekvenci opakování

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.