abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:00 | Nová verze

    Samba (Wikipedie), svobodná implementace SMB a Active Directory, byla vydána ve verzi 4.23.0. Počínaje verzí Samba 4.23 jsou unixová rozšíření SMB3 ve výchozím nastavení povolena. Přidána byla podpora SMB3 přes QUIC. Nová utilita smb_prometheus_endpoint exportuje metriky ve formátu Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:00 | Zajímavý článek

    Správcovský tým repozitáře F-Droid pro Android sdílí doporučení, jak řešit žádosti o odstranění nelegálního obsahu. Základem je mít nastavené formální procesy, vyhrazenou e-mailovou adresu a být transparentní. Zdůrazňují také důležitost volby jurisdikce (F-Droid je v Nizozemsku).

    🇵🇸 | Komentářů: 9
    dnes 05:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o další zranitelnosti v procesorech. Nejnovější zranitelnost byla pojmenována VMScape (CVE-2025-40300, GitHub) a v upstream Linuxech je již opravena. Jedná se o variantu Spectre. KVM host může číst data z uživatelského prostoru hypervizoru, např. QEMU.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:00 | Komunita

    V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | IT novinky

    Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:00 | IT novinky

    Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.9. 21:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.9. 18:22 | IT novinky

    T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    10.9. 13:22 | IT novinky

    Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (83%)
     (7%)
     (2%)
     (2%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 167 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 10.9. 13:00
    Rozcestník

    Dotaz: Nahrávanie z Hi8

    24.10.2008 22:01 Nexus
    Nahrávanie z Hi8
    Přečteno: 248×
    Zdravim.

    Viete mi prosim poradit, ako by sa dal nahrat tento video zaznam? Kamera je Sony CCD-TRV67E. V PC mam TVtuner s composit vstupom aj zvukovu kartu.

    Vo Win som pouzival PinnacleStudio.

    Dakujem.

    Odpovědi

    29.10.2008 17:12 Mips
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávanie z Hi8

    Podle obrázků, co jsem našel na internetu, je to stejná kamera, kterou máme doma. Video stahuju tak, že kameru propojím kabelem s počítačem (IEEE 1394 neboli FireWire neboli DV), zapnu ji pro režim přehrávání (PLAYER), na počítači otevřu konzoli/terminál a v něm spustím program dvgrab.

    dvgrab si kameru sám obslouží – spustí přehrávání a uloží video do souboru/souborů. dvgrab má spoustu parametrů. Je-li spuštěn bez parametrů, ukládá video v surovém DV formátu (koncovka souborů .dv) do aktuálního adresáře a do souborů o maximální velikosti 1 GB, tj. případně vytvoří několik takových souborů. Myslím, že tento formát souboru je pořádně náročný – 1 GB stačí asi na 5 minut záznamu.

    dvgrab je v repozitáři Ubuntu a pravděpodobně i dalších distribucí, ale doporučuji stáhnout, zkompilovat a nainstalovat poslední verzi, protože starší verze (včetně té, co je v repozitáři Ubuntu 8.04) měly právě s kamerami Sony problémy – padalo spojení s kamerou.

    Video se potom dá zpracovat (sestříhat, zkonvertovat) třeba programem Kino.

    Potřebné suroviny:

    • počítač – pro samotné stáhnutí videa z kamery stačí cokoliv, do čeho se dá nacpat FireWire, např. CPU Pentium III 600 MHz je při stahování videa vytíženo asi na 5 %
    • dostatek místa na HDD
    • konektor FireWire v počítači (dá se dokoupit karta do PCI slotu, cena asi 1000 Kč)
    • kabel pro FireWire – dá se koupit samostatně, při koupit FireWire karty bývá součástí balení
    • dvgrab poslední verze
    • kino – stačí verze z repozitáře příslušné distribuce
    Limoto avatar 29.10.2008 17:48 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávanie z Hi8
    dá se dokoupit karta do PCI slotu, cena asi 1000
    To bych netvrdil (a myslím, že by se daly sehnat ještě levnější).
    Limoto avatar 29.10.2008 17:52 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávanie z Hi8

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.