NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Dobry,
Potrebujem nainstalovat (debian) na Cf kartu pripojenu na ide v notebooku. Mohol by mi niekto napisat nejake tipy ako nato. Nemyslim instalaciu ale ako napr. hodit system do ramky zeby mi to zbytocne necitalo a nezapisovalo na kartu kvoli jej zivotnosti.Nejaka Faq
vdaka
Zdravím. Řešení spočívalo v tom, že se tyto části přesouvali do tmpfs. Což je moc pěkné řešení ale pro mě dost nevyhovující z důvodu ztráty dat při restartu nebo výpadku proudu.stačí, když vytvoříte /var-sync a do init a shutdown scriptů dáte rsync těsně po připojení a před odpojením souborového systému. To pochopitelně nevyřeší situaci při výpadku proudu, pak pomůže jen UPS a vynucené vypnutí ovládacím sw.
Účel tohoto zařízení je sdílení dat po domácí síti. Fotky, filmy, muzika tudíž samba, pak tam mám poštu, webovky s MySQL a Deluge s Teamspeakem. Vše už funguje na jiném PC ale spotřeba je příšernáA to se vám všechna ta data vejdou na CF? Nebo tam bude plotnový disk na data? Pak ale stejně tak dobře můžete mít systém na něm, ne? (Točící se disk spotřebuje určitě méně proudu než UPS.)a už se pomalu přestávám vejít.
Centos na cf kartu, kde pobezi mysql, apache, samba a dalsi. To dost nedava smysl, kdyz samotna deska ma dva sata porty..
No jde mi o co nejtišší komplet a nízkou spotřebou. Služby, které tam poběží budou využívány minimálně. V MySQL mam třebas jen Roundcube, uživatele poštovních schránek, SpamAssasina a jednu DBS pro svojí jednu webovkustačí, když vytvoříte /var-sync a do init a shutdown scriptů dáte rsync těsně po připojení a před odpojením souborového systému. To pochopitelně nevyřeší situaci při výpadku proudu, pak pomůže jen UPS a vynucené vypnutí ovládacím sw.
Na tohle se rozhodně podívám. Menší UPS mi doma běží (drží router,AP a napajení WiFi od providera). Myslím si, že připojit tam budoucí komplet nebude problém. S APCUPSD mám drobet zkušenost takže snad to půjde.
A to se vám všechna ta data vejdou na CF? Nebo tam bude plotnový disk na data? Pak ale stejně tak dobře můžete mít systém na něm, ne? (Točící se disk spotřebuje určitě méně proudu než UPS.)
Určitě nevejdou. Chtěl bych mít bokem připojené 1TB v šuplíku aby bylo možné ho vytáhnout a případně přenést (to se ale moc často dít nebude). Celé toto řešení je spíš takový rozmar abych poskládal věci co kolem mě propluly za nízkou cenu. Deska mě přišla na 400,- redukce 90,- tuhle CF kartu tu mám starší z nějakého foťáku a zůstala mit tu skříň chieftec se šuplíkem na 3HDD a asi 400W zdrojem.
Zakladne odporucanie je pouzit priemyselnu verziu CFf karty s SLC NAND Flash alebo aj niektore vyssie rady CF kariet obsahuju SLC NAND Flash. Je potrebne hladat v datasheetoch vyrobcov, bohuzial je to niekedy velky problem.
To teda je. Výrobci vůbec neuvádí, co je pod plastíkem ukryto. Nevadí teď použiji tu co tam mám a když to bude fungovat, tak OK jinak bych pak pořídil jinou.
K tym datam z RAID5 sa pri pokazeni CF bez problemov dostanes tebou spominanym sposobom.
V tom případě se mi zdá, že SW raid je lepší jak HW raid Celé toto řešení je spíš takový rozmar abych poskládal věci co kolem mě propluly za nízkou cenu. Deska mě přišla na 400,- redukce 90,- tuhle CF kartu tu mám starší z nějakého foťáku a zůstala mit tu skříň chieftec se šuplíkem na 3HDD a asi 400W zdrojem.Tak to chápu. Provozoval jsem cca rok archlinux na CF kartě z foťáku přes SATA s využitím tmpfs, občasnou kompilaci jsem pouštěl jen na plotnovém disku. Vydrželo to. Teď tam mám notebookový hdd, neb se ke mně dostal zadarmo z rozbitého notebooku... Mohlo by vás zajímat: http://jrfom.com/2012/05/09/prolonging-an-ssds-life-by-mitigating-writes/ na konci je odkaz na daemona, který se o to stará automaticky (což není úplně od věci, neb jinak je třeba dávat pozor při updatech, aby se nepřepsaly upravené init skripty).
1) nedělat žádné partišny stačí jedna pro "/" 2) nezakládat SWAP 3) přesunout do tmpfs a) /var/log b) /tmp c) v případě DBS by bylo vhodné tam hodit i jí s tím, že se ošetří to, aby se při vypnutí odložila někam bokem a při startu znovu načetla. Dobrý mít u stojre UPSNějaké další tipy nebo připomínky k výše zmíněným?ale i tak je to o hubu. Bavíme se o domácím použití. 4) nepoužívat žádný žurnalovací FS?? -- tam si nejsem jist nevidím v tom žádný problém.
Tak jsem do toho teď trochu rýpnul a mám tak 50% úspěšnost. Potřeboval bych, jestli by se nenašel někdo, kdo by zkusil postrčit.
Situace je taková:
1) Ramdisk je vytvořený a připojený do /mnt/ramdisk/
2) Script na synchronizaci tpmfs <=> pevný disk je vytvořený v následující podobě a je uložen do init.d (Používám CentOS 6.3)
#! /bin/sh
# /etc/init.d/ramdisk
#chkconfig: 03456 00 95
case "$1" in
start)
echo "Kopíruju do paměti"
rsync -av /home/backup_ramdisk/ /mnt/ramdisk/
echo [`date +"%Y-%m-%d %H:%M"`] Zkopírováno do Ramdisku >> /var/log/ramdisk.log
;;
sync)
echo "Dosynchronizování"
echo [`date +"%Y-%m-%d %H:%M"`] Synchronizováno >> /var/log/ramdisk.log
rsync -av --delete --recursive --force /mnt/ramdisk/ /home/backup_ramdisk/
;;
stop)
echo "Kopíruju na HDD"
echo [`date +"%Y-%m-%d %H:%M"`] Zkopírovaná na HDD >> /var/log/ramdisk.log
rsync -av --delete --recursive --force /mnt/ramdisk/ /home/backup_ramdisk/
;;
*)
echo "Usage: /etc/init.d/ramdisk {start|stop|sync}"
exit 1
;;
esac
exit 0
3) Manuálním způsobem /etc/init.d/ramdisk Start/stop/sync vše funguje perfektně.
4) Dále byl přidán chkconfig -- level {03456} ramdisk on čímž se v rc.x vytvořily symlinky
5) Výsledek je takový, že do paměti se to natáhne ale při restartu nebo při haltu se to už ale na disk neuloží Neměl by někdo nějaký tip? možná je zakopaný pes v tom @Sxx @Kxx. Jaký je rozdíl mezi S a K? XX - je nějaká ta priorita spuštení ale S a K?
Děkuji za cokoliv.
none on /var/lock type tmpfs (rw) none on /var/run type tmpfs (rw) none on /var/log type tmpfs (rw) none on /var/ram type tmpfs (rw)Kde do /var/ram jsou nasymlinkovane dalsi adresare (/tmp, /var/spool, /var/lib/dhcp3, ...), ale jeho obsah se staticky inicializuje.
Failed command: Read DMA EXT
Více příloha. Někdo nějakou zkušenost?
Tiskni
Sdílej: