Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Ahoj
Před pár roky (na jaře 2006) jsem na firmu - svého tehdejšího zaměstnavatele - pořídil Linksys WRT-54GL. OpenWRT na něm bez problémů běželo spokojeně přibližně do loňského jara, od té doby chudák leží zabalený v krabici (důvodem není nefunkčnost, ale provozní poměry té firmy). A já mám možnost ho odkoupit. Pořizovací cena byla přibližně 2700, když jsem se bavil s účetní, tak prý to šlo celé do nákladů, takže to nemá zůstatkovou hodnotu a na ceně se prý mám domluvit s prodejcem (teda s tou firmou). Kdybych za něho chtěl dát řekněme 200 korun, jsem z moc levného kraje? Nebo to je moc? Poraďte prosím
Moc díky
Dejv
Řešení dotazu:
No a co my s tím ?Pouze jsem se ptal na názor, nechtěl jsem žádné řešení. Pokud se vás to dotklo, omlouvám se.
Záleží jak se domluvíš s firmou ty - můžou tě to prodat za 200 a můžou za to chtít klidně 3000No právě. A proto jsem chtěl mít nejen svou představu, ale i nějaké argumenty z fóra.
se to snažily prodat
Promiňte, ale neodpustím si malé rýpnutí - pokud se vám to snažily prodat nějaké ženské, tak se ani moc nedivím té ujeté ceně. Ale tak, jak jste to uvedl (tedy bez zmínky o faktu, že vám to prodávaly ženy), jest poprávu předpokládáno, že se jednalo o muže a tudíž se vám to snažili prodat.
200,- im kludne navrhni
Tiskni
Sdílej: