Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Ahoj
Před pár roky (na jaře 2006) jsem na firmu - svého tehdejšího zaměstnavatele - pořídil Linksys WRT-54GL. OpenWRT na něm bez problémů běželo spokojeně přibližně do loňského jara, od té doby chudák leží zabalený v krabici (důvodem není nefunkčnost, ale provozní poměry té firmy). A já mám možnost ho odkoupit. Pořizovací cena byla přibližně 2700, když jsem se bavil s účetní, tak prý to šlo celé do nákladů, takže to nemá zůstatkovou hodnotu a na ceně se prý mám domluvit s prodejcem (teda s tou firmou). Kdybych za něho chtěl dát řekněme 200 korun, jsem z moc levného kraje? Nebo to je moc? Poraďte prosím
Moc díky
Dejv
Řešení dotazu:
No a co my s tím ?Pouze jsem se ptal na názor, nechtěl jsem žádné řešení. Pokud se vás to dotklo, omlouvám se.
Záleží jak se domluvíš s firmou ty - můžou tě to prodat za 200 a můžou za to chtít klidně 3000No právě. A proto jsem chtěl mít nejen svou představu, ale i nějaké argumenty z fóra.
se to snažily prodat
Promiňte, ale neodpustím si malé rýpnutí - pokud se vám to snažily prodat nějaké ženské, tak se ani moc nedivím té ujeté ceně. Ale tak, jak jste to uvedl (tedy bez zmínky o faktu, že vám to prodávaly ženy), jest poprávu předpokládáno, že se jednalo o muže a tudíž se vám to snažili prodat.
200,- im kludne navrhni
Tiskni
Sdílej: