Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Ahoj
Před pár roky (na jaře 2006) jsem na firmu - svého tehdejšího zaměstnavatele - pořídil Linksys WRT-54GL. OpenWRT na něm bez problémů běželo spokojeně přibližně do loňského jara, od té doby chudák leží zabalený v krabici (důvodem není nefunkčnost, ale provozní poměry té firmy). A já mám možnost ho odkoupit. Pořizovací cena byla přibližně 2700, když jsem se bavil s účetní, tak prý to šlo celé do nákladů, takže to nemá zůstatkovou hodnotu a na ceně se prý mám domluvit s prodejcem (teda s tou firmou). Kdybych za něho chtěl dát řekněme 200 korun, jsem z moc levného kraje? Nebo to je moc? Poraďte prosím
Moc díky
Dejv
Řešení dotazu:
No a co my s tím ?Pouze jsem se ptal na názor, nechtěl jsem žádné řešení. Pokud se vás to dotklo, omlouvám se.
Záleží jak se domluvíš s firmou ty - můžou tě to prodat za 200 a můžou za to chtít klidně 3000No právě. A proto jsem chtěl mít nejen svou představu, ale i nějaké argumenty z fóra.
se to snažily prodat
Promiňte, ale neodpustím si malé rýpnutí - pokud se vám to snažily prodat nějaké ženské, tak se ani moc nedivím té ujeté ceně. Ale tak, jak jste to uvedl (tedy bez zmínky o faktu, že vám to prodávaly ženy), jest poprávu předpokládáno, že se jednalo o muže a tudíž se vám to snažili prodat.
200,- im kludne navrhni
Tiskni
Sdílej: