Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Ahoj, koupil sem si usb bluetooth, mam Mandriva 2009.0 s KDE4.1, po zapojení do pc se nainstalovalo KBluetooth, kde KBlueMon najde mobilní telefon, ale když dám odeslat soubor tak nic nenajde.
Z mobilního telefonu mužu posilat data do pc, ale naopak to prostě nejde. když kliknu na ikonku kbluetooth tak to hodi "Nepodporován protokol Bluetooth" :(
nevim co stim. a ještě bych chtěl pomoci bluetooth se připojit k gprs, ale to asde nepujde vubec.
nevíte kde muže být chyba? Díky :)
Pokud jsi na BT donglu setril jako ja a koupil jeden z nejlevnejsich, tak se pro vetsinu podporovanych protokolu nevytvori/nenainstaluji konfiguracni soubory. To je vse, co jsem zjistil. Bohuzel nemam cas se hrat s tvorbou konfiguraku. Ale pokud je nekdo da k dipozici, rad je vyzkousim
Mam tento noname dongle. Vecer pridam identifikaci po pripojeni...
dmesg
vrati:
[ 383.412070] usb 2-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2 [ 383.595069] usb 2-1: New USB device found, idVendor=1131, idProduct=1004 [ 383.595080] usb 2-1: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0 [ 383.595088] usb 2-1: Product: ISSCEDRBTA [ 383.595093] usb 2-1: Manufacturer: ISSC [ 383.595321] usb 2-1: configuration #1 chosen from 1 choice
lsusb
obsahuje:
Bus 002 Device 002: ID 1131:1004 Integrated System Solution Corp. Bluetooth Deviceale
hcitool dev
nevraci nic, takze na testovacim stroji s jadrem 2.6.29-rc5 se chova jinak nez na predchozim 2.6.28.5. Dostupne konfiguraky jsou jen pro audio zarizeni podle dialogu na nastaveni BT...
Diky za odkaz, dobre vedet, ze chyba neni na me strane ani v donglu. Nicmene mas pravdu, reseni jsem zatim nehledal, protoze ho nutne nepotrebuji. Proto jsem taky psal, ze rad vyzkousim neco jednoducheho k zprovozneni, aniz bych tomu musel venovat cas
Tiskni
Sdílej: