Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Dobry den,
poradte mi prosim, jestli tohle poe http://wifi.aspa.cz/pasivni-power-over-ethernet-sada-z58382 muzi pouzit k Ovislinku 5000ap nebo 5460ap. Mezi dam normalni utp kabel. Neodpalim si to? Moc vam dekuju za pripadnou radu.
Ja nevim, jestli nemusi byt ten UTP kabel nejak jinak zapojenej a jestli jsou ty napajeci koncovky kompatibilni s tim adapterem a samotnym ovisem.. no
Ahojte,. Chtel bych se v rychlosti zeptat, jestli se na pouzit 3m pigtail 6 GHz na propojeni anteny a AP na 2,4 GHz?
zarizeni je samozrejme 5 GHz, ale kabely nesou oznaceni 6 GHz...jinak diky
Mate pravdu, kabely jsou dost znaceny jako 6 GHz, protoze se daji DO teto frekvence pouzit.
Ja jsem nedavno resil s Aspou, jestli mam na Ovise pouzit pouzit kabel RSMA-Female nebo male. Proste na internetu je informacni sum, tzn. jednou jsem se dozvedel, ze dirka je RSMA-male a jednou female. Doted jsem se nedozvedel pravdu, jak je to doopravdy. Potreboval jsem tedy RSMA-dirku a na jinem obchode jsem objednal na radu RSMA-Female a ono je opravdu s dirkou. Kamarad na Aspe objednal pigtaily RSMA-mail (taky potreboval dirku ) a opravdu dostal stejne kabely jako, tzn. s dirkou. Tak kde je teda pravda? Vim, je to trochu z jineho soudku, ale kolikrat jsou ty informace lehce zmatene.
Takze Vas zdravi reverzni zena Karlos
Chtel bych se zeptat na neco k tomuhle tematu. Muzu pouzit toto: http://pocitace.swsystems.cz/index.php?action=product_detail&code=NETO8950V8 , bez pouziti splitteru a zapojit UTP s napetim primo do RJ45 portu POE, ktery mam na zarizeni?
Za radu moc dekuju, protoze se to zapojit tak, jak pisu
Samozřejmě, že obecně to neplatí! Zařízení podporující PoE podle IEEE 802.3af s tímhle pseudo-PoE fungovat může, ale rozhodně nemusí. Když vynechám všechny ostatní detaily jako je třeba detekce PD, tak minimálně PoE PD předpokládá na vstupu 48V DC (38V už je podpětí, 65 přepětí - viz IEEE 802.3af). Z toho plyne, že napájení typického PoE PD je tvořeno PoE řadičem následovaným napěťovým regulátorem (regulátory) se vstupním napětím 38 až cca 70V a výstupem (výstupy) pro napájení zařízení (typicky od 1.2V do 3.3V, občas ještě 5 nebo 12V pro analogové části). Takovýto regulátor na 99.9% nebude fungovat se vstupním napětím 5V - úbytek na vedení.
Shrnuto: použití pseudo-PoE z původního dotazu může fungovat, pokud se použije 48V místo 5V a pokud ono napájené zařízení striktně nevyžaduje IEEE 802.3af PS na druhé straně (detekce PD a další).
Diky za odpovedi. Mimochodem, jsem taky Honza, tak se prejmenuju jako Honza-tazatel, aby v tom nebyl zmatek
Tak jeste k tematu. Vzdyt ja vubec tech 5V nechtel pouzit. Proto jsem psal, ze bych tohle pseudo POE pouzil bez toho splitteru a jestli jsem to spravne pochopil, tak by me tam melo jit "presne" tech 48V - nebo se pletu. Jinak draty to snad vyuziva stejne jako IEEE 802.3af...snad
Vzdyt ja vubec tech 5V nechtel pouzit. Proto jsem psal, ze bych tohle pseudo POE pouzil bez toho splitteru a jestli jsem to spravne pochopil, tak by me tam melo jit "presne" tech 48V - nebo se pletu. Jinak draty to snad vyuziva stejne jako IEEE 802.3af...snad
Žádných 48V se tam samo od sebe neobjeví. Tohle "PoE" se skládá ze dvou krabiček a síťového napájecího adaptéru 5V. Na straně například switche, serveru apod. se do jedné krabičky připojí TP kabel a síťový adaptér. Tahle krabička se spojí Cat.5 TP kabelem s druhou krabičkou odkud vede jeden napájecí a jeden TP kabel do napájeného zařízení. Pokud bude napájené zařízení podporovat PoE podle IEEE 802.3af, je pravděpodobné (nikoli jisté), že bude možné vynechat druhou krabičku a připojit propojovací Cat.5 kabel přímo do zařízení. Bude ale nutné nahradit síťový adaptér u první krabičky za zdroj 48V místo původního 5V.
Ještě jedna poznámka. Pokud se jedná o napájené zařízení podle IEEE 802.3at (1000BASE-T a/nebo větší příkon než 802.af), nebude možné tohle pseudo-PoE řešení použít.
Podle me jde po UTP 48V a na konci to splitter (ktery bych nepouzil, oznacil jsem kurzivou niz) transformuje napeti prave na tech 5V. Tzn. pokud bych ho nepouzil, melo by v UTP byt prave tech 48V. Nevim ale, jestli je spravna polarizace a nevim co jeste, aby to zarizeni prezilo...
1. Napájecí adaptér POE-100PR
- Výstup: 48 Vdc, 0.4A
- AC napájecí kabel součástí
2. Základní část POE-100BU
- Vstup: 48Vdc, 0.4A
Porty
- Vstup: RJ-45
- Vstup pro napájení
- Výstup PoE: RJ-45
3. Koncovka POE-105TU
- Výstup 5 Vdc (při 2.4A)
Porty
- Výstup: RJ-45
- Výstup pro napájení
- Vstup PoE: RJ-45
4. Napájecí kabel
- Spojuje výstup z koncovky se vstupem elektrického zařízení
PoE PD podle IEEE 802.3af musí být poměrně blbuvzdorné. Pokud je v Cat.5 kabelu 48V, není co dál řešit a je třeba vyzkoušet jestli to bude fungovat. Prohozené polarity se není třeba obávat, každé normální PoE PD má na vstupu diodový můstek (802.3at dokonce dva).
Tiskni Sdílej: