Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dobry den. Poprosili by jsme Vas o pomoc. Mame novy lec zastaraly typ USB telefonu Fayn UP120. Mame zaregistrovany ucet u sluzby fayn s jiz pridelenym cislem. Pouzivame Ubuntu 8.10. Poradite nam jak rozjet tento telefon a sluzbu? Na lince operatora nam nebyli schopni poradit tak, aby jsme sluzbu mohli zacit pouzivat. Kolega nam toto ukazoval pouze na Windows ale ty my nemame. Ekigu ani Twinkle se nam nepodarilo nastavit. Radi by jsme toto pouzivali tak, aby jsme mohli s timto telefonem pracovat jako s beznym telefonem kdy volime cisla z klavesnice telefonu a kdy se program zapne pri startu a naskoci na plose po zvednuti sluchatka. Dekujeme za pomoc.
Zdravím ,
obávám se, že s tímto opravdu zastaralým USB telefonem od Faynu (dodávaným od r. 2002) to tak jak si představujete nepůjde. Byl totiž dodáván jako součást balíčku SW+HW, a to ke speciálnímu faynímu SW telefonu v době, kdy Fayn používal pro svou VoIP telefonii dnes již téměř zcela mrtvý protokol H.323. Ten však již před cca čtyřmi či pěti roky začal nahrazovat signalizačním protokolem SIP a tuším v r. 2007 technicky i morálně zastaralou technologii H.323 (běžela od r. 2002) vypnul a vyřadil z provozu.
Pokud je mi známo, zvažoval sice v této době možnost opatřit (tj. nechat napsat) ovladače k uvedenému USB telefonu pro nějaký standardní SIP SW Telefon (Sj Phone, X-lite a pod.), stejně jako změnu firmware pro dříve dodávané HW telefony, ale s ohledem na ukončení činnosti původního slovenského dodavatele HW i SW z toho nakonec sešlo. Situace je tedy taková, že HW telefony "Fayn Net Phone 210" (NP 210) se změnily na cenné muzeální kousky, neb díky speciálním úpravám protokolu H.323 pracovaly jen v síti Faynu, a UP 120 mají použitelnou pouze audio část. Ta se chová jako standardní USB zvukovka. Klávesnice na základně, spínač ani bzučák bohužel se žádným mně známým VoIP SW klientem nefunguje, a to ani pod Win ani pod Linuxem.
Osobně bych doporučoval, chcete-li účet u Faynu používat, pořídit si nějaký levnější HW VoIP telefon (nezávislý na PC), či VoIP bránu. V cenových relacích 1500 - 2000 Kč se již seženou poměrně kvalitní zařízení (já mám nejlepší zkušenosti se značkou LinkSys). Když tak to zkonzultujte na fóru www.telefonujeme.cz , určitě Vám tam neporadí špatně . Další varianta je smířit se s tím, že UP 120 je pouhá USB zvukovka a ovládání SW klienta řešit přes klávesnici počítače (tak to běžně používám já).
ViR
Dekujeme Vam za vycerpavajici odpoved. Jsme smutni no neda se nic delat. Je to stary kousek ale nam se tu hodne pacil. Nehlede na to, ze jich muzem mit hodne, novych a skoro zadarmo. Bylo by hodne slozite udelat si na techto telefonech s H.323 vlastni interni soukromou sit? Pro cca 6 planovanych pobocek v republice a vyhledove v roce 2010 v SK, PL a RO. Dekujem.
Nevim o jakych upravach protokolu H.323 u telefonu NetPhone 210 mluvite. Ja tento telefon vlastnim a je naprosto funkcni i ted. Bezne se pripoji ke gatekeeperu a neni problem s nim komunikovat pres gateway s jakymkoliv dalsim H.323, SIP nebo SCCP telefonem...
Tiskni
Sdílej: