Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Dobry den
Zrejme sa nam odpalila terajsia GK Ati radeon 9600 (vraj je to u nich bezne, tato mala len taky maly stvorcekovy chladic na cipe), a jedine riesenie teda ostava kupit novu. Poziadavky su nasledovne:
-kedze MB D865GLC (www.intel.com/support/motherboards/desktop/D865GLC/sb/cs-008974.htm) ma jeden AGP a 3 PCI sloty, karta bude zrejme pre AGP
-mala by si rozumiet s Linuxom (viac-menej bezproblemovy chod), a to hlavne s najnovsim Xorgom a kernelom (Archlinux testing) a taktiez by nemal byt problem spustat Teeworlds ( :), 2D hra pouzivajuca OpenGL)
-Na windowse bude stacit podpora menej narocnych 3D hier (WoW, BF heroes, Quake 3A, zvladala ich ta 9600, teda by snad nemal byt problem), taktiez bezproblemovy chod, (Xp)
-cena tak do 2000, netreba ziadne delo, (ak teraz do AGP-cka take nieco existuje)
-bol by som rad za nVidiu, s Atinou som si uzil dost.
Ako som hladal, najlepsie by asi boli nejake 7300/7600, moc sa vsak v tomto nevyznam, teda budem vdacny za kazdu radu :)
Zdroj - EC 300X1 300wattovy
PS: je nejaka sanca pre tu r9600?, symptomy su cierna obrazovka, no signal, ta teplovodiva zuvacka medzi chladicom a cipom vyzera zlomena, pomoze jej vymena? Dakujem
Este sa bojim o ten zdroj, utiahne to?
Ako sa ma 6200 (http://www.alza.cz/msi-nx6200ax-td512-d113275.htm) vykonovo ku radeon 9600?
6200 jedna z nejlevnejsich = NEvykonnych grafickych karet, urcite bude podstatne horsi nez radeon 9600 , doporucil bych nv 6600/7600
Tiskni
Sdílej: