Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravím, pořídil jsem MIDI modul a zároveň externí zvukovku Roland SonicCell, která se připojuje přes USB. Podpora DSP i MIDI je v alsa je od 1.0.17. Midi funguje bezvadně, DSP ne. Firmware jsem updatoval.
Po zapojení je krabička rozpoznána, objeví se ve výpisu ALSA zařízení, v Pulse na ní lze přesměrovat audio. To se mi však podařilo jen velmi málokrát. Obvyklý scénář je takový, že když na SonicCell pošlu zvuk, přístroj zamrzne (nefungují ovládací prvky na displayi atd) a na výstupu není nic a je třeba většinou vyp/zap nebo (řídčeji) jen odpojit USB. Méně často se stane, že místo přehrávání je slyšet jen rytmické (asi 10/sec, ale různě silné) praskání (chybný sampling rate?), ale přitom na displayi správně poskakují ukazatele input level. Jsem na Ubuntu 9.04 (alsa 1.0.18, jádro 2.6.28). Zkoušel jsem na dvou počítačích (Core2Duo / arch amd64 notebook a i7/amd64 desktop) se stejnými výsledky.. Krabička má přepínač 96/48/44kHz sampling rate, ale výsledky jsou víceméně stejné.
Poraďte prosím co dál? Může vůbec být závada ovladače, že modul zamrzne? To by se to muselo chovat všem stejně. Má smysl zkoušet to ve windows s dodaným ovladačem? Co když to ve windows půjde, jak to debugovat v linuxu? Může to být vadný kus? Díky za rady.
Odpovídám si sám, zkoušel jsem na Mac OS X a tam to jede bez problémů. Reportuji do ALSA bugzilly.
Tiskni
Sdílej: