abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.12. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.12. 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (33%)
     (2%)
     (10%)
     (2%)
     (1%)
     (2%)
     (16%)
     (19%)
     (14%)
    Celkem 83 hlasů
     Komentářů: 18, poslední včera 15:30
    Rozcestník

    Dotaz: Ovladač pro zvuk, GIGABYTE 945P-DS3, Ubuntu 9.04

    10.5.2009 16:29 JanS
    Ovladač pro zvuk, GIGABYTE 945P-DS3, Ubuntu 9.04
    Přečteno: 705×
    Potřebuju nainstalovat ovladač pro tuto mb, po zapojení 5.1 reproduktorů mi hrají jem přední. Na stránkách výrobce jsou ovladače jen pro Win, jinde jsem žádné nenašel. Nainstalovat přes Wine to nejde. Je nějaké řešení? Nebo to je nastavením? Díky.

    Odpovědi

    Max avatar 10.5.2009 21:21 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladač pro zvuk, GIGABYTE 945P-DS3, Ubuntu 9.04
    Pokud by jsi neměl nainstalované ovladače, tak by ani jeden repreáček nehlásnul ;-). Příslušný ovladač tedy funguje, jde jen o to, nastavit, aby hrálo všech 5.1. Ubuntu bohužel neznám, natož verzi 9.04, snad ti odpoví někdo povolanější.
    Nicméně pokud je mi známo, tak verze 9.04 používá pulse audio, něco o nastavení je přímo na stránkách ubuntu : Prostorový zvuk.
    Jinak wine neslouží k plnému zastoupení windows. Rozhodně přes něj nelze provozovat ovladače, jenž jsou určeny pro windows. Wine je implemenatací WinAPI, a to ohledně software (tj programy a hry, nic víc).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    10.5.2009 21:40 JanS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladač pro zvuk, GIGABYTE 945P-DS3, Ubuntu 9.04

    Díky, vyzkoušel jsem jak editaci souboru, tak i nastavení přímo v přehrávači. Bohužel mám ale pořád stejný výsledek... S Linuxem začínám, takže se moc nevyznám...

    Max avatar 10.5.2009 22:13 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladač pro zvuk, GIGABYTE 945P-DS3, Ubuntu 9.04
    No, a přečetl jsi si ten návod úplně celý? Tj. i ten dole pro alsu? Jakýkoliv stereo zvuk prostorově
    Máš správně zapojené repreáky? Jinak jsi si vědom toho, že když pustíš nějakou mp3, nebo hru, nebo film, tak jde většinou o 2.0 stereo? Většinou se zvuku ve všech repreákách u těchto médií dosáhne právě úpravou nastavení alsy. Bohužel, vzhledem k tomu, že je v ubuntu nad alsou ještě pulse audio, tak to nemusí fngovat. Nevím, jelikož pulse nepoužívám a ubuntu taktéž ne.
    Každopádně bych nejdříve zkoušel přehrávat něco, co opravdu 5.1 ze sebe vypouští, třeba nějaké DVD ;-). A až by to fungovalo, tak bych teprve začal ladit přehrávání 2.0 na 5.1.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.