Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Dobrý den,
Vím, že tento dotaz bych měl směřovat rovnou na svého poskytovatele připojení, ale vzhledem ke zkušenostem s neschopností jejich podpory bych rád nejprve slyšel názor někoho, kdo ví o čem je řeč.
Můj problém nastává především ve večerních hodinách, tedy ve špičce. Projevuje se tak, že nejdou navazovat nové TCP spojení. Konkrétně odejde SYN packet, ale nevrátí se vůbec nic. Pokud se přecijen spojení podaří navázat (cca 1 z 20), až do odpojení přenáší data beze ztrát a plnou rychlostí. Stejně bezproblémově funguje UDP a ICMP.
Nejsem za NATem (od poskytovatele), mám veřejnou ip adresu a problém přetvrává i pokud připojím jen jeden počítač přímo do internetu.
Určitě to není problém počítače - děje se to na více počítačích s Linuxem i s Windowsama.
Na mé straně je ještě AP v režimu klienta připojené na přípojný bod poskytovatele. Pro jistotu jsem ho také zkoušel restartovat - bez výsledku.
Může být problém u mě, nebo je na vině poskytovatel? A čím by to mohlo být? Je možné že poskytovatel žene TCP komunikaci skrz nějaký filtr (?) a ten se zahlcuje, nebo něco takového? Předpokládám, že pokud by na cestě do internetu byly už jen obyčejné routery (směrující na úrovni ip paketů), nemůže k takovému problému dojít..
Předem děkuji za tipy, Michal Srb.
Tohle je tak obecny problem, ze na nej nelze odpovedet. Na prvni pohled by se mohlo zdat, ze nejaky sitovy prvek poskytovatele dovrsil ve vecernich hodinach sveho maximalniho poctu spojeni a vic nezvladne.
Ale v realu to, ze se na SYN nevrati ACK packet muze byt zpusobeno daleko vice vecmi. Namatkou treba muze pouzivat ISP nejaky QoS s maximalnim poctem spojeni na klienta/klienty. Pokud to dela v urcitych hodinach vice, tak to muze byt spatny signal na wifi zpusobeny externim rusenim.
Zkuste prvne otestovat spojeni (napr. pingem) kam az je to v poradku (PC - switch - wifi client - wifi AP - ISP - wan), testovat spojeni mezi prvnim a poslednim clankem nic nevypovida.
Tohle je tak obecny problem, ze na nej nelze odpovedet.
Uvádím všechna fakta, která mám.
Pokud to dela v urcitych hodinach vice, tak to muze byt spatny signal na wifi zpusobeny externim rusenim.
Zkuste prvne otestovat spojeni (napr. pingem) kam az je to v poradku (PC - switch - wifi client - wifi AP - ISP - wan), testovat spojeni mezi prvnim a poslednim clankem nic nevypovida.
Jen upřesním co už jsem psal výše: Ping kamkoli do internetu po celou dobu funguje výborně, stejně tak jakékoli UDP spojení. Takže rušením signálu to určitě není. Jako workaround úspěšně používám UDP tunel na jeden server venku.
Dám tedy dotaz na poskytovatele jestli nepoužívá nějaké společné limity na počet TCP spojení..
Napadá Vás ještě nějaká jiná příčina než úmyslné omezení?
Jak uz jsem psal vyse:
testovat spojeni mezi prvnim a poslednim clankem nic nevypovida.
Predpokladam, ze AP poskytovatele snad neni napojene primo do nixu, tak aspon zjistete kam az se ze sveho PC bezproblemu dostanete. Napsat, ze se nedostanete do internetu by ani poskytovateli zrovna 3x moc nepomohlo pri reseni problemu.
Aha, nějak mě nedošlo, že se dá trasovat i pomocí TCP, nejen ICMP.. Teď už je moc pozdě a vše funguje jak má, až to zase bude zlobit tak to zkusím. Snad se dozvím něco užitečného.
Zatím děkuju za nakopnutí.
Na mé straně je ještě AP v režimu klienta připojené na přípojný bod poskytovatele.
To moc na UPC na prvni pohled nevypada....
Nene, je to malej nejmenovanej poskytovatel pripojeni skrz wifi.
Vymenit router by me bohuzel asi nepomohlo, dela to i bez nej, kdyz se pripojim primo.
Tiskni
Sdílej: