Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Dobrý den,
Vím, že tento dotaz bych měl směřovat rovnou na svého poskytovatele připojení, ale vzhledem ke zkušenostem s neschopností jejich podpory bych rád nejprve slyšel názor někoho, kdo ví o čem je řeč.
Můj problém nastává především ve večerních hodinách, tedy ve špičce. Projevuje se tak, že nejdou navazovat nové TCP spojení. Konkrétně odejde SYN packet, ale nevrátí se vůbec nic. Pokud se přecijen spojení podaří navázat (cca 1 z 20), až do odpojení přenáší data beze ztrát a plnou rychlostí. Stejně bezproblémově funguje UDP a ICMP.
Nejsem za NATem (od poskytovatele), mám veřejnou ip adresu a problém přetvrává i pokud připojím jen jeden počítač přímo do internetu.
Určitě to není problém počítače - děje se to na více počítačích s Linuxem i s Windowsama.
Na mé straně je ještě AP v režimu klienta připojené na přípojný bod poskytovatele. Pro jistotu jsem ho také zkoušel restartovat - bez výsledku.
Může být problém u mě, nebo je na vině poskytovatel? A čím by to mohlo být? Je možné že poskytovatel žene TCP komunikaci skrz nějaký filtr (?) a ten se zahlcuje, nebo něco takového? Předpokládám, že pokud by na cestě do internetu byly už jen obyčejné routery (směrující na úrovni ip paketů), nemůže k takovému problému dojít..
Předem děkuji za tipy, Michal Srb.
Tohle je tak obecny problem, ze na nej nelze odpovedet. Na prvni pohled by se mohlo zdat, ze nejaky sitovy prvek poskytovatele dovrsil ve vecernich hodinach sveho maximalniho poctu spojeni a vic nezvladne.
Ale v realu to, ze se na SYN nevrati ACK packet muze byt zpusobeno daleko vice vecmi. Namatkou treba muze pouzivat ISP nejaky QoS s maximalnim poctem spojeni na klienta/klienty. Pokud to dela v urcitych hodinach vice, tak to muze byt spatny signal na wifi zpusobeny externim rusenim.
Zkuste prvne otestovat spojeni (napr. pingem) kam az je to v poradku (PC - switch - wifi client - wifi AP - ISP - wan), testovat spojeni mezi prvnim a poslednim clankem nic nevypovida.
Tohle je tak obecny problem, ze na nej nelze odpovedet.
Uvádím všechna fakta, která mám.
Pokud to dela v urcitych hodinach vice, tak to muze byt spatny signal na wifi zpusobeny externim rusenim.
Zkuste prvne otestovat spojeni (napr. pingem) kam az je to v poradku (PC - switch - wifi client - wifi AP - ISP - wan), testovat spojeni mezi prvnim a poslednim clankem nic nevypovida.
Jen upřesním co už jsem psal výše: Ping kamkoli do internetu po celou dobu funguje výborně, stejně tak jakékoli UDP spojení. Takže rušením signálu to určitě není. Jako workaround úspěšně používám UDP tunel na jeden server venku.
Dám tedy dotaz na poskytovatele jestli nepoužívá nějaké společné limity na počet TCP spojení..
Napadá Vás ještě nějaká jiná příčina než úmyslné omezení?
Jak uz jsem psal vyse:
testovat spojeni mezi prvnim a poslednim clankem nic nevypovida.
Predpokladam, ze AP poskytovatele snad neni napojene primo do nixu, tak aspon zjistete kam az se ze sveho PC bezproblemu dostanete. Napsat, ze se nedostanete do internetu by ani poskytovateli zrovna 3x moc nepomohlo pri reseni problemu.
Aha, nějak mě nedošlo, že se dá trasovat i pomocí TCP, nejen ICMP.. Teď už je moc pozdě a vše funguje jak má, až to zase bude zlobit tak to zkusím. Snad se dozvím něco užitečného.
Zatím děkuju za nakopnutí.
Na mé straně je ještě AP v režimu klienta připojené na přípojný bod poskytovatele.
To moc na UPC na prvni pohled nevypada....
Nene, je to malej nejmenovanej poskytovatel pripojeni skrz wifi.
Vymenit router by me bohuzel asi nepomohlo, dela to i bez nej, kdyz se pripojim primo.
Tiskni
Sdílej: