Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Jak se v Mandrivě 2009.1 s XFCE dá nastavit rychlost kurzoru myši? Mám myš s 1600dpi a ten pohyb je moc rychlý. Na myši je tlačítko, jehož zmáčkuní dpi přepne na 800 a pak mi ta rychlost vyhovuje, ale už mě unavuje po startu pokaždý mačkat to tlačítko, tak bych si chtěl snížit rychlost té myši. Potřebuju to nastavit "globálně", aby se to projevilo i na přihlašovací obrazovce a nějakým normálním způsobem, abych hned viděl provedenou změnu (tím odpadá editace konfiguráku). V Mandriva control centeru se dá nastavit akorát typ myši a klikátko v xfce je asi rozbitý, nedělá vůbec nic a navíc to není nastavení pro celý systém.
příkazem xset
, např:
xset m 7 10
a pak ho dát třeba do ~/.xsession
aby to zůstalo trvale
nebo v /etc/X11/Xorg.conf
pomocí
Option "Resolution" "256"
Option "Sensitivity" "100"
v Section "InputDevice"
> xset m 7 10
Hmm, rychlost docela vyhovuje, jde vypnout to zrychlení při rychlým pohybu? A lépe to nejde? Takhle to nastavivat fakt je děs. A až přide kámoš na pařbu nexuiz a přinese si myš, tak zase jakou dobu zkoumat, jaká je dobrá hodnota, celý to přenastavovat ... taková primitivní věc jako nastavit rychlost kurzoru a ono to pořádně nejde.
zkus tam dát jenom jedno číslo
xset m 2
Více viz
man xset
a hledej "mouse"
nějakým normálním způsobem, abych hned viděl provedenou změnu (tím odpadá editace konfiguráku)Já říkal, že to nejde ... akorát tu bude kýbl odpovědí s konzolovými nástroji, editace konfiguráku a nikde žádný normální nastavení.
A čo Ti bráni vytvoriť ho v prípade potreby?
Ty jsi říkal že "v linuxu rychlost kurzoru nastavit nejde".
Jinak mě tohle přijde docela "normální".. a provedenou změnu vidim hned.
Tiskni
Sdílej: