Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.
Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Chci si koupit netbook, se starším bratrem jsme pohledali netbooky které jsou pro
mne nejvhodnější a skončili jsme u těhle dvou.Nemáte někdo s nimi praxi?
Srovnal jsem je výkonem tady: http://www.asus.as/index.php?cl=compare
Řešení dotazu:
A všude jsme hledali Linux ale nikde ho nemůžem najít. Všude vnucují XP
model: 1008HA >> 1101HA cena: 10 621,00 >> 10 289,00 display: 10" >> 11,6" širokoúhlý 16:9 rozlišení: 1366 x 768 >> 1366 x 768 (tady je to stejný, jen jestli se nesekli?) N280 1,66 GHz >> Z520 1,33 GHz porty: 2x USB2.0, 2x Audio, mini VGA + redukce na VGA >> 3x USB2.0, 2x Audio, VGA baterie: 3 články, Li-Polymer, výdrž až 5 hod >> 6-ti článková li-polymer, 6500 mAh, 62.64W/h, výdrž až 11 hod adaptér: 19 V / 2,1 A >> 12 V / 36 W rozměry: 262 x 178 x 18 ~ 25.7 mm >> 262 x 178 x 26.5~35.5 mm váha: 1,1 kg >> 1,38 kgDá se nějak srovnat, co který z těch procesorů (ne)zvládne?
Hledám linuxovou nebo bez OS verzi. Zde mezi tím ani nerozlišují
. Žel, na našem trhu jsem to nenašel a na přímý dotaz na ASUS mám odpověď "zatím se tato varianta na českém trhu nechystá". Hlavně, že v prezentaci mají toto. Kde nakupujete (abych třeba nenarazil na jinou zástrčku či jinou regionální vychytávku)?
Nevim, jestli pujde sehnat verze bez OS nebo s Linuxem. Pozor u US nebo UK verze na adapter, pokud budetete nakupovat v cizine, musi to byt EU norma.Jinak díky za pěkné odkazy. Škoda, že zrovna tu grafiku v té tabulce nesrovnávají. Teď ještě najít, kde to dotají bez Widlí 
Upozorňuji, že v současnosti platí:
1101HA = Z520 = GMA 500 GMA 500 + X.org = problém
(viz. třeba Phoronix)
Děkuji za odpovědi nakonec si koupím 1008ha se 6 článkovou baterií
Tiskni
Sdílej: