Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Zdravím,
vybírám kámošovi PC na práci do školy (writer, calc, impress), hry (CS 1.6, WoW) přes Wine a takové ty normální věci jako hudba, net, apod. Limit je 10k bez DPH a aby to šlapalo s Ubuntu 9.10 nebo alespoň 9.04.
Tady je sestava: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=IRS01RJH01MHG01P5T01D2401RM101Q0Z01QZE01COS02F7W01J4X01GVA01I4T01
Co na to říkáte? Bude to fungovat s linuxem bez problémů?
Zrovna před týdnem jsem složil úplně stejnou sestavu a jedu na ní.
Stejnej zdroj, stejná základní deska, stejná vypalovačka, stejnej hardisk, ale CPU E8400, paměť 8GB, grafiku mám jinou - ATI 4650. Tu čtečku nemám, mám nějakou externí, a ta chodí bez problémů, stejně jako foťák Olympus, a mobil Samsung a Sony Ericson.
Sestava chodí perfekně, bez problému i s 3D akcelerací.
Ty máš nvidii, ta by měla být snad lepší. Ale já vždy měl ATIny.
Tak intel a nvidia - to je bez problému, základ dobrej
to co tu popisuješ na to to bude stačit určitě a ještě si u toho bude moc ripovad DVD
Tak jsem zjistil, že s klávesnicí možná budou problémy: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xserver-xorg-input-keyboard/+bug/428539 Některé hot klávesy možná budou fungovat, některé možná ne, ale to zas tak moc nevadí. O myši je jen jeden thread, že má někdo problém s nějakými bočními tlačítky, která tato myš nemá, tak nevím, možná jsem tomu špatně porozuměl. http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1137287
Jinak najdu někde nějaký "Support list" grafických karet nvidia, abych se mohl ujistit, že bude fungovat? Byla tam daná právě proto, že s nimi bývá méně problémů.
Tiskni
Sdílej: