ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Upřímně řečeno, pravděpodobnost selhání switche (pokud nemluvíme o čínském výrobku za 56 korun) je *řádově* nižší, než pravděpodobnost selhání onoho jediného internetového připojení, ať už je jakékoliv. Čili řešit redundanci switchů s jediným internetovým připojením skutečně nedává smysl.
Pokud byste se k tomu i přesto odhodlal, v první vlně potřebujete, aby to internetové připojení bylo nějak vyvedeno na dvou fyzických portech. Pak můžete každý jeden z nich zapojit do jednoho switche, propojit switche mezi sebou, a každý ze serverů zapojit do obou těch switchů. Záleží pak na L2/L3 řešení toho, jak máte zajištěnu redundanci té konektivity, co s tím dělat dál.
Ale, znovu opakuji, snažíte se o pitomost.
Úplně souhlasím. S jedním připojením do sítě ISP si tazatel může hrát na redundanci jak chce, ale SPoF tam bude mít vždycky. Dovolím si jen dodat můj pohled na věc, když vyjdu z faktu „1 ISP‟ a „1 přepínač‟:
Tak si vyčíslete finanční škody, které může výpadek současného přepínače způsobit a k tomu si vezměte cenu redundantního řešení. Pokud se vám po porovnání obou částek vyplatí koupit nějaké to Cisco 6500 :), jděte do něj. Ale potom je zbytečné troškařit s připojením přes 1 ISP.
Tiskni
Sdílej: