Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Řeším problém, jak efektině postavit sledovací systém v mém objektu. Finální návrhový stav je 16 kamer, min. 1 záznamové zařízení doma a možnost se k tomuto obrazu dostat i z venku (tedy html stránka na domácím apache serveru). Jsem připojen přes ADSL, takže ten kuk od jinud nesmí vyžadovat příliš mnoho přenesených dat.
Zatím jsem pro neúměrnou cenu zatrhl IP kamery (slušná je tak za 7.000) a chci jít cestou analogových kamer. K nim jsem původně chtěl pořídit IP videoservery - dělal se 4x za cca 4.000. Teď už ale nic takového na trhu není a místo toho je možné sehnat jen 1x za 2.500, což při těch 16 kamerách by byla vážně raketa...
Prodejce mi nabídl DVR:
http://www.nejlevnejsikamery.cz/cz/kamerove-systemy-a-bezpecnostni-kamery/zaznamova-zarizeni-dvr/az-pro-4-kamery/dvr-digitalni-zaznamove-zarizeni-cpd-551--h.264/c2801
- umí při poplachu ukládat i záznam na FTP - to by můj problém řešilo, ale ouha! Ono to pošle na FTP jen html stránku, pomocí které se dá k DVR přihlásit a prohlédnout si ten stream, při kterém byl vyvolán poplach.
Takže nevím - jít cestou nějakého automatického zpracování toho html, stažení streamu a jeho manuálního rozsekání třeba pomocí FFmpeg? A finální snímky pak použít na mé www stránce? Nebo by někdo věděl o jiném DVR, které umí nějak sympatyčtěji komunikovat ven?
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni Sdílej: