Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Uz len podla nazvu AV-25 je vidiet, ze je to disk do audio-video zariadni a nie do notebookov. Nahladal by som v googli ale na strankach vyrobcov. Na strankach vyrobcov su dostupne datasheety k diskom, kde su udavane detailne parametre diskov.
Na webu některé věci, které byly na fórech, chybí. A je tam nějaký marketing navíc. Toho "detailu" ohledně chybějící ochrany před otřesy jsem si jinak vůbec nevšiml. On IMHO není důvod (krom marketingu), proč by to řada AV nemohla mít.
Disky WD nemaju najnizsiu spotrebu. Ak chces vykon a nizku spotrebu kup si nieco od HITACHI.
Problém je, že notebookové hitachi s 5400 otáčkami a kapacitou 250 GB (max. 320GB) nemají v žádném obchodě*, ve kterém jsem ochoten nakupovat (tj. mám ho při cestě, jsou tam rozumné ceny a mám s nimi dobré zkušenosti). Všude mají s příslušnými parametry pouze WD, Samsung a Seagate (který teda moc nechci).
* tak v Mironetu (nikdy jsem tam nenakupoval) mají 320GB verzi, ale já bych radši těch 250 GB (to by mělo být na jedné plotně)
WD Scorpio Black jsem zvažoval z toho důvodu, že to má být nejrychlejší malý disk vůbec... právě disk mě, mám pocit, brzdí nejvíc, ale stejně ta spotřeba/tichost jsou pro mě důležitější.
http://www.hitachigst.com/internal-drives/mobile/travelstar/travelstar-7k500 5400 vs 7200 v prikonu je dnes minimalni (1,6 vs 1,8W). Plotna je lehka mala a pouze roztaceni bude mit asi vetsi peak. V tehle rade 7K500 si urcite najdes i jednoplotnovy disk pokud ho vyzadujes. Ja bych teda bral 2 plotny 500GB
Tiskni
Sdílej: