Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Řešení dotazu:
Uz len podla nazvu AV-25 je vidiet, ze je to disk do audio-video zariadni a nie do notebookov. Nahladal by som v googli ale na strankach vyrobcov. Na strankach vyrobcov su dostupne datasheety k diskom, kde su udavane detailne parametre diskov.
Na webu některé věci, které byly na fórech, chybí. A je tam nějaký marketing navíc. Toho "detailu" ohledně chybějící ochrany před otřesy jsem si jinak vůbec nevšiml. On IMHO není důvod (krom marketingu), proč by to řada AV nemohla mít.
Disky WD nemaju najnizsiu spotrebu. Ak chces vykon a nizku spotrebu kup si nieco od HITACHI.
Problém je, že notebookové hitachi s 5400 otáčkami a kapacitou 250 GB (max. 320GB) nemají v žádném obchodě*, ve kterém jsem ochoten nakupovat (tj. mám ho při cestě, jsou tam rozumné ceny a mám s nimi dobré zkušenosti). Všude mají s příslušnými parametry pouze WD, Samsung a Seagate (který teda moc nechci).
* tak v Mironetu (nikdy jsem tam nenakupoval) mají 320GB verzi, ale já bych radši těch 250 GB (to by mělo být na jedné plotně)
WD Scorpio Black jsem zvažoval z toho důvodu, že to má být nejrychlejší malý disk vůbec... právě disk mě, mám pocit, brzdí nejvíc, ale stejně ta spotřeba/tichost jsou pro mě důležitější.
http://www.hitachigst.com/internal-drives/mobile/travelstar/travelstar-7k500 5400 vs 7200 v prikonu je dnes minimalni (1,6 vs 1,8W). Plotna je lehka mala a pouze roztaceni bude mit asi vetsi peak. V tehle rade 7K500 si urcite najdes i jednoplotnovy disk pokud ho vyzadujes. Ja bych teda bral 2 plotny 500GB
Tiskni
Sdílej: