Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Dobry den,
mam nekolik zarizeni DS-6101HFI-IP (http://goo.gl/nX9Nt), jedna se digital video server, vstupem je analogova venkovni kamera, vystup je pres ethernet H.264 video), pokud se pripojim primo na tento video server mohu se divat na video, je moznost nechat zasilam video na stream server.
Rad bych vystup z nekolika techto kamer dostal jako webcam do stranek (www server mam oddeleny na samostatnem stroji), jeden z problemu, ktery ma toto zarizeni, ze neunese zrovna velky pocet online nastev, neni k tomu staveno.
Rad bych se pokusil dostat video (streamovat) do Zoneminderu (pobezi na samostatne stroji) a teprve odsud embeddoval video do web stranky (tedy web server by si tahal data ze zoneminderu).
Je to realne? Lze vubec z video ze ZM nekam embeddovat? Neni jednodusi nastroj jak toto zaridit, webcamu je spousta jak se tento problem resi (experimentoval jsem s VLC, ale na web servu se mi ho nechce moc provozovat), jak vlastne probiha embeddovani video do stranek, je k tomu potreba plugin v prohlizeci nebo to lze resit s flash/html5?
Jsem v tom novacek, neni to uplne muj obor, odpustte nepresnosti. Diky vsem za cenne rady. F
Tiskni Sdílej: