abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 583 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: Domácí síť - poraďte prosím.....

    24.2.2011 21:05 Marek
    Domácí síť - poraďte prosím.....
    Přečteno: 354×
    Máme v domácnosti 5 počítaču, a chceme je nějak propojit. Ve škole to máme tak, že nám vytvořili uživatelský účet, a na ten se můžeme přihlásit z jakéhokoli počítače ve škole. Nevíte prosím, co je k tomu zapotřebí, a na jakým programu, nebo operačním systému to běží. Tváří se to jako klasické XPčko po vypnutí grafický přihlašovací obrazovky. V domácnosti se nám nechce vždy zapínat pro práci více počítaču, protože vždy osoba č.1 není zvyklá na prostředí počítače osoby č.2.

    Odpovědi

    24.2.2011 21:37 vojtam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Domácí síť - poraďte prosím.....
    Ahoj nepíšeš zda je to linux nebo windows, věta: "Tváří se to jako klasické XPčko po vypnutí grafický přihlašovací obrazovky." je trochu rozporu plná, ale předpokládám, že máte asi na síťi W200X(3 nebo 8) server a pak XP jako klienty, a počítače jsou v doméně, takže se to jmenuje Windows Doména a přihlašuješ se poté do domény. POkud myslíš toto samé na Linuxu, jistě by i to šlo nějak zařídit, viz měli jsme v práci tenké terminály SUN a hlásili se na vzdálené PC které nám forwardovalo Xka (bylo to velmi rychlé).
    24.2.2011 21:40 Marek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Domácí síť - poraďte prosím.....
    promiň ;-)..... je to XP a už jsem něco málo slyšel.....jak nastavím, aby se při spusteni pc zeptalo, jestli to chce pripojit k domene, nebo k PC.... jak zjistim tu domenu, když budu mit ten server na siti?
    2.3.2011 17:01 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Domácí síť - poraďte prosím.....
    Pokud ti rozumím, tak se chceš z ostatních počítačů přihlašovat k doméně. To znamená, že budeš potřebovat počítač (server) na kterém ti poběží Samba jako primární řadič domény (PDC). Na toto téma je zde napsán jeden seriál. http://www.abclinuxu.cz/clanky/site/soukroma-sit-i
    2.3.2011 17:26 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Domácí síť - poraďte prosím.....
    Bez serveru se tohle neudělá. Tj. bez jednoho nonstop běžícího počítače. Zřejmě Vám jde o to, aby se jakýkoliv uživatel mohl přihlásit na kterýkoliv počítač a měl tam své prostředí, tj. svoje rozmístění ikon na ploše, svoje programy atd. Toto je celkem ne zcela triviální věc. Pokud je to síť windows, tak je potřeba doménový server windows, který udržuje informace o uživatelích. Potom je potřeba zajistit, aby jednotlivé profily těch uživatelů byly v režimu "cestovní profil" (to je terminus technicus). Toto je ještě jednoduché. Nejsložitější je zajistit to, aby na všech počítačích byly dostupné všechny ty programy, které mohou uživatelé používati. Tj. když se instaluje jeden program, tak se musí dát na všechny počítače v síti, případně, pokud to umožňuje jeho instalátor, musí se provést serverová instalace.

    V linuxu přesný postup neznám, bude to pravděpodobně obdobné.
    8.3.2011 15:03 xurfa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Domácí síť - poraďte prosím.....
    V linuxu přesný postup neznám, bude to pravděpodobně obdobné.
    V linuxu se to většinou dělá tak, že je potřeba vyexportovat domácí adresáře (asi nejspíš přes nfs) a ty potom připojit jednotlivým stanicím. A taky je potřeba mít nějaký server na ověřování hesel, např. LDAP.

    Jinou variantou je mít aplikační server, tj nechat aplikace běžet na serveru a mít jenom tenké klienty s X-Windows pro zobrazování.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.