Na Kickstarteru byla spuštěna crowdfundingová kampaň na podporu telefonu Murena 2 s /e/OS. Telefon má 2 hardwarové přepínače. Prvním lze jednoduše vypnout kamery a mikrofony. Druhým se lze odpojit od sítí.
Společnost Qualcomm publikovala říjnový bezpečnostní bulletin. V úvodu informuje, že bezpečnostní chyby CVE-2023-33106, CVE-2023-33107, CVE-2022-22071 a CVE-2023-33063 jsou cíleně využívány útočníky. O CVE-2022-22071 se píše už v loňském květnovém bulletinu. Detaily o zbylých chybách jsou k dispozici OEM partnerům. Veřejně budou k dispozici až s vydáním prosincového bulletinu.
Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
Zdravim Vas panove,
asi z nedostatku prace ale hlavne spise prilezitosti bych rad vyzkousel tento experiment, sebehlo se mi doma neco kolem ~ 20 kusu LCD monitoru nic moc kvality (19", 16:9, DVI, 1366x768).
Premyslel jsem co s tim, rad bych vyzkousel pripojeni vice LCD k jednomu PC, ale pak jsem si rekl proc tak setrit.
Lze zrealizovat pripojeni 12 LCD panelu k jednomu PC? Asi stezi nebo jen s pomerne velkou obtizi a take uvazuji, ze by toto pripojeni melo pomerne velke vykonove dopady (asi).
Takze me napadlo rozdelit usporadani monitoru na 4 x 3, tedy 4 sloupce 3 radky a kazdy takovyto radek pripojit k jednomu samostatnemu PC(4 monitory = 2x dual DVI = 2x graficka karta), celkem tedy mit k dispozici 3 PC a nim 12 LCD.
Ovsem hnedka zahy jsem si rekl jak bych tento domaci "kolos" ukociroval, kdybych rekneme si na tom chtel pustit film, ktery by se rozlozil na vsech 12 LCD.
Lze neco takoveho realizovat? Jak funguji letecke simulatory na linux, videl jsem tam pripojene na fotkach pomerne hodne monitoru? Google ve smyslu linux multiport vraci veci tak do max 4 LCD panelu a to jeste jen k jednomu PC, ale mozna hledam blbe.
Zkuste me nakopnout, podelil bych se o fotky za stavby. diky F.
Diky, jo tak DMX vypada zajimave a koukam, ze je to v balickach debianu, dobra to zprava.
Asi se to bude s akceleraci taky nejak potykat, jedno starsi video je zde http://www.youtube.com/watch?v=ArVAFfIXNZU
Tiskni
Sdílej: