Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.11.
Zdravim Vas panove,
asi z nedostatku prace ale hlavne spise prilezitosti bych rad vyzkousel tento experiment, sebehlo se mi doma neco kolem ~ 20 kusu LCD monitoru nic moc kvality (19", 16:9, DVI, 1366x768).
Premyslel jsem co s tim, rad bych vyzkousel pripojeni vice LCD k jednomu PC, ale pak jsem si rekl proc tak setrit.
Lze zrealizovat pripojeni 12 LCD panelu k jednomu PC? Asi stezi nebo jen s pomerne velkou obtizi a take uvazuji, ze by toto pripojeni melo pomerne velke vykonove dopady (asi).
Takze me napadlo rozdelit usporadani monitoru na 4 x 3, tedy 4 sloupce 3 radky a kazdy takovyto radek pripojit k jednomu samostatnemu PC(4 monitory = 2x dual DVI = 2x graficka karta), celkem tedy mit k dispozici 3 PC a nim 12 LCD.
Ovsem hnedka zahy jsem si rekl jak bych tento domaci "kolos" ukociroval, kdybych rekneme si na tom chtel pustit film, ktery by se rozlozil na vsech 12 LCD.
Lze neco takoveho realizovat? Jak funguji letecke simulatory na linux, videl jsem tam pripojene na fotkach pomerne hodne monitoru? Google ve smyslu linux multiport vraci veci tak do max 4 LCD panelu a to jeste jen k jednomu PC, ale mozna hledam blbe.
Zkuste me nakopnout, podelil bych se o fotky za stavby. diky F.
Diky, jo tak DMX vypada zajimave a koukam, ze je to v balickach debianu, dobra to zprava.
Asi se to bude s akceleraci taky nejak potykat, jedno starsi video je zde http://www.youtube.com/watch?v=ArVAFfIXNZU
Tiskni Sdílej: