Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.
Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).
Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.
sice ten disk nevlastnim ale tipnul bych si podle tohoto obrazku ze tam bude kondenzator : http://ep.yimg.com/ca/I/yhst-44463692235217_2156_715877 patrne ten sam co je nad nim. dle tloustky vodice tipuji filtracni v napajeni . jedna noha kde je prokov bude do zeme a druha je stava. zkusil bych promerit ten horni pomoci multimetru s kapacitou.. odhadem 1-10uF tipuju.. vypadá to na keramický kond
ikdyz on ten druhy nepujde zmerit multimetrem, protoze bude narustat kapacita dle poctu kondenzatoru na napajecich rozvodech.. takze leda vyletovat jeden kousek a zmerit, pokud je po ruce multimetr s rozsahem na priblizne mereni kapacity kondenzatoru. Ono ale asi ta hodnota kondenzatoru nebude zase nijak kriticka - hodne se pouziva 100nF,1uF,10uF (10uF jen pokud je to 1206 smd velikost)
jj ale ne nic extremniho. napr jen do 22uF. A snazit se drzet alespon trochu kolem te kapacity co tam byla pokud ji zmeris
aha. tak to je špatny. s tím už se nic vymyslet nedá. Jak peče čip tak to do něj měnič pálí s vyšším napětím. Bude po něm
Tiskni
Sdílej: