Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Zdravim vospolok,
chcel by som radu ohladom aktivnych wifi prvkov. potrebujem kupit take prvky, ktore splnaju nasledovne poziadavky:
Wifi zariadenia s klient modom nieje problem najst, mnozstvo e-shopov umoznuje filtrovat podla typu wifi modu. Problem by nebol ani s integrovanym switchom - to mozem spravit aj rucny vyber. Avsak zistit, ktore z danych zariadeni podporuje WPA{1,2}-Enterprise mod (a ci to vobec nejake zariadenie podporuje) je uloha snad nemozna bez toho, aby som mal pristup k manazovaciemu rozhraniu zariadenia (skusal som zbezne kuknut nejake zariadenia, ale info o podporovanej security pre wifi client mod som sa nikde nedocital).
diki za akekolvek tipy/nazory/odpovede
Řešení dotazu:
Nie ze by som nieco proti OpenWrt mal. Rad by som vsak pouzival zariadenie so standardnym firmverom od vyrobcu a nehral sa na garazoveho admina ktory si vsetko dokaze poriesit na kolene (plus pripadny troubleshooting s tym spojeny z casu na cas, ktory vsak uz nemam chut riesit :)).No, nevím, ale podle mě pojede OpenWrt daleko lépe, než ty zprasené bastly od "výrobců" (kdo někdy viděl zdrojové kódy, které čas od času uvolní, mi dá za pravdu). Plus má člověk daleko větší šanci, že se rychle dočká opravy případné bezpečnostní díry...
Neverim tomu, ze neexistuje bezdrotovy aktivny prvok, ktory nepodporuje wifi klient mod s enterprise (radius) zabezpecenim. Tipujem ze Cisco Arionet (ktory stoji 300+E) to zvladne. Islo mi skorej o nejake lacnejsie a jednoduche riesenie, ktore rychlo nakonfigurujem, pripojim a viac sa nestaram.OpenWrt se konfiguruje velmi dobře a navíc je to konzistentní mezi různými krabičkami různých výrobců...
tak vyzera to tak, ze som nasiel co som hladal....
Cisco WET200 Wireless-G Business Ethernet Bridge
https://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/wireless/ps5678/ps10047/ps10053/data_sheet_c78-501862.pdf
http://www.cisco.com/en/US/docs/wireless/access_point/csbap/wet200/administration/guide/WET200_V10_UG_B_web.pdf
ak nieco v buducnosti budete hladat, tak toto je to spravne zariadenie
Wireless-G Ethernet Bridge WET54G(avsak len jednoportovy), ktore podporuje EAP-TLS, EAP-TTLS a EAP-MD5. Avsak uz sa nepredava. Ale cez aukcne portaly (ebay a pod) sa da zohnat za lepsiu cenu ako predchadzajuci typ. Takze keby niekto potreboval...
Tiskni
Sdílej: