Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
ahoj, mam dve zakladni desky v jedne rackove skrini, z duvodu mista jsou to mini-itx provedeni s 4jadrem (sandy bridge), 8GB DDR3, kazda deska ma pripojeny 2x SATA2 1TB HDD v raid1.
(kazda deska ma jeste 1x PCI Express 2.0 x16, 2x USB3.0, 2x USB2.0)
Zeptam se spiste tepreticky, lze propojit tyto dve desky mezi sebou a sdilet data? (jde mi o replikaci), nechci pouzivat sit jelikoz ji mam jiz zabranou (ano asi by sel pouzit chytrejsi sw s vlan a udelat si vice portu), pres SATA rozhrani toto propojit nelze jak jsem se docetl, ale co treba propojit systemi pres USB3.0? (koukal jsem,ze je asi treba nejaky spesl kabel a driver usbnet, bojim se ale,ze to prilis zatezuje cpu pri vetsich prenosech). A co ten PCI-E, ten by neumel udelat nejaky bridge?
Asi to jsou kraviny, co si myslite? Diky Martin
Jeste proc to sem pisi s tim PCIe, zaujal me tento dokument.
http://www.pcisig.com/developers/main/training_materials/get_document?doc_id=43e794c658c2071d17d0b52b961a1f618ff6dab4
A take tyto produkty
Both of our laptops have 802.11g, but that’s only 54 Mbps, vs 480 Mbps with USB 2.0. That would take substantially longer. We both have 10/100 NIC cards, so 100 Mbps is better, but no where near USB 2.0HAHAHA!
While definitely better than copying it from iBook to external hard drive, than external hard drive to T61, I was disappointed in the performance. Only 25.5MBps? I thought ieee1394a had 400Mbps, or 50MBps theoretical max. And I’m only getting half?LOOOOOOL
1394 nemaji, ale dal by se osadit radic do toho PCIe, dvouportovy, mozna by to slo i bondovat nebo ne?
Tiskni
Sdílej: