Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »ahoj, mam dve zakladni desky v jedne rackove skrini, z duvodu mista jsou to mini-itx provedeni s 4jadrem (sandy bridge), 8GB DDR3, kazda deska ma pripojeny 2x SATA2 1TB HDD v raid1.
(kazda deska ma jeste 1x PCI Express 2.0 x16, 2x USB3.0, 2x USB2.0)
Zeptam se spiste tepreticky, lze propojit tyto dve desky mezi sebou a sdilet data? (jde mi o replikaci), nechci pouzivat sit jelikoz ji mam jiz zabranou (ano asi by sel pouzit chytrejsi sw s vlan a udelat si vice portu), pres SATA rozhrani toto propojit nelze jak jsem se docetl, ale co treba propojit systemi pres USB3.0? (koukal jsem,ze je asi treba nejaky spesl kabel a driver usbnet, bojim se ale,ze to prilis zatezuje cpu pri vetsich prenosech). A co ten PCI-E, ten by neumel udelat nejaky bridge?
Asi to jsou kraviny, co si myslite? Diky Martin
Jeste proc to sem pisi s tim PCIe, zaujal me tento dokument.
http://www.pcisig.com/developers/main/training_materials/get_document?doc_id=43e794c658c2071d17d0b52b961a1f618ff6dab4
A take tyto produkty
Both of our laptops have 802.11g, but that’s only 54 Mbps, vs 480 Mbps with USB 2.0. That would take substantially longer. We both have 10/100 NIC cards, so 100 Mbps is better, but no where near USB 2.0HAHAHA!
While definitely better than copying it from iBook to external hard drive, than external hard drive to T61, I was disappointed in the performance. Only 25.5MBps? I thought ieee1394a had 400Mbps, or 50MBps theoretical max. And I’m only getting half?LOOOOOOL
1394 nemaji, ale dal by se osadit radic do toho PCIe, dvouportovy, mozna by to slo i bondovat nebo ne?
Tiskni Sdílej: