Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
Dobrý den,
chtěl bych se odborníků zeptat, pro malou komunitní sít (~30 členů) by rád zpřústupnil TV vysílaní přes IP připojení, mám aktuálně k dispozici 5 x DVB USB tuner a jednu volnou mašinu ( 2 jádro ), připojil bych so vše dohromady celé do sítě (CT1, CT2, NOVA, PRIMA, COOL), tunery jsou v linuxu podporované s tím není problém.
Jde mi o samotné streamování se kterým se nevím uplně rady, jsem v tom laik.
1. Jaký software použít, ideálně něco připraveného , odzkoušeného v repositáři Debianu/buntu, věřím, že podobné žáležitosti už řešili lidé mnohokrát.
2. Jakou šírku pasma zabere jeden datový stream k jedné IP? Lze nějak řešit přeposlání všech streamů na server v jiné lokalitě a zajisti následně aby lide se nepřipojovali na hlavní stream server ale na ten duplikovaný (tím ušetřili pásmo, přes kritický spoj do inetu?)
3. Lze to ukodovat vše na 2jádrovém CPU (xeon), 4GB RAM?
4. Lze v takovém systém na server zařídit např. nahrání nějakého pořadu podle časových značek, následně na vyžádání ho odstremovat k uživateli?
5. Jak moc nelegální je tato činnost?
Diky Franta.
ad 1
VLC
navodu na to jak rozbehat stremovani je na netu spoustu
Napr. na Strahove používajú MuMuDVB a DVBlast - oboje je v Debiane.1. Jaký software použít, ideálně něco připraveného , odzkoušeného v repositáři Debianu/buntu, věřím, že podobné žáležitosti už řešili lidé mnohokrát.
Diky vsem za inspiraci, zatim to vypada na testovani kombinace dvblast + mythtv
http://pc.poradna.net/a/view/449861-komplexni-reseni-plne-digitalni-televize
Tiskni Sdílej: