Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
Mimochodem: PC se sempronem LE-140, GF8300 atd. mi běží trvale se starým 250W fortronem a není problém.
ZDROJ SEASONIC Fan 12cm, PFC, 500Watt, 2x 12V MB ASUS P5B Deluxe,i965,sk775,SATAII,FW,GLan PCIex Intel Core 2 Duo E6600 2,4GHz (4MB/1066) BOX LGA775 ......... TDP 65W DIMM DDR2 1024MB 800 TRANSCEND CL5 STANDARD .. 2Ks = 4GiB NVidia GT240 HDD SEAGATE 320 GB BARRACUDA SATAII/300 16MB 7200.10 (NCQ) 3ks + malé tiskárna v idle režimu + router/adsl modem + malý switch + maličké bedýnky + Monitor U2412M (max. 72W)O víkendu, když malý hrál BZflag (tedy grafika běžela jakože naplno, i když nevím co dělala…) a vyhodil jsem Fíčko (umýváním sporáku
Tady je vidět, že se pohybujeme v trošku jiných relacích, ale jo, připomínku beru.
FYI ten levný seasonic není seasonic, jen rebrandovaný no-name, byť s kontrolou kvality.
DIMM DDR2 1024MB 800 TRANSCEND CL5 STANDARD .. 2Ks = 4GiB
Trololo.
DIMM DDR2 1024MB 800 TRANSCEND CL5 STANDARD .. 2Ks + [1.6.2007] 2Ks = 4Gb
soused zapne cirkulu a je to dole - bez solidní UPS- blbost, za normalnych okolnosti zapnutie cirkularky nemoze mat taky vplyv na siet. Ak ma, tak je problem v sieti ako takej a nie v zdroji PC. Alebo sused zapaja do siete nieco, co nema.
Na sestavu co uvádíte tj. „bez grafiky“, by 350W zdroj byl optimální.tu to prehana - odhadom 120-150W je maximum spotreby planovaj zostavy. Taky 200W-250W kvalitny zdroj by bol akurat. Bohuzial taky nezozenies. Existuju take ale vyrobcovia ich akosi neuvadzaju na trh. Daju sa najst na stranke 80plus.org.
a vyhodil jsem Fíčko (umýváním sporáku- nema to nic spolocne so zdrojom do PC ako takym. Problem bude uplne niekde inde. Tu UPS Reillo nepovazujem za normalnu UPS. Samozrejme ziadna UPS nieje dokonala ochrana. To nieje o 360W ale o raze, ktory ta UPS dostane a nevie sa s nim vysporiadat, tak skolabuje. p.s. Ta certifikacia 80plus nieje dokonala a mala by delit zdroje na vykonostne triedy. Lebo nizkovykonne zdroje s certifikaciou gold alebo platinum je problem vyrobit. Su znevyhodnene oproti vykonnejsim kolegom, kde tie straty su zhruba rovnake ale su mensim percentom z celkoveho vykonu zdroja. Pricom su tieto zdroje rovnako ucinne len pomer strat a celkoveho vykonu je iny. Takze vykonnejsie zdroje budu mat stale lepsiu ucinnost. U nizko vykonnych zdrojov by museli pouzit o rad lepsie suciastky aby dosiahli rovnaku certifikaciu ako ich vykonnejsi kolegovia.), tak to poslalo při výpadku UPS Riello 600VA dolů okamžitě ... ale prostě když vybuchne střela a všude lítají kousky, tak ani 360W nestačí
/ups-ka rok stará a byla nedávné vybitá a vydrží určitě 8min/).
Tiskni
Sdílej: