abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.105 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.105 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Ve Firefoxu bude lepší správa profilů (oddělené nastavení domovské stránky, nastavení lišt, instalace rozšíření, uložení hesla, přidání záložky atd.). Nový grafický správce profilů bude postupně zaváděn od 14.října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Canonical vydal (email) Ubuntu 25.10 Questing Quokka. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do července 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzi 1.5.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.10. 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    8.10. 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    8.10. 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.10. 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 203 hlasů
     Komentářů: 13, poslední 8.10. 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: jde kliknout na touchapadu na myši ne

    15.11.2011 16:45 David
    jde kliknout na touchapadu na myši ne
    Přečteno: 137×
    Zdravím takže když jsem normálně na internetu většinou vše v pohodě ale zapnu nějakou náročnou hru a stává se myš se ´´zaklikne´´ a nejde s ni nic udelat ale když zmáčknu obě tlačítka na touchpadu zase je v pohodě ale jakmile se toto stane nemůžu vůbec klikat myší můžu s ní normálně jezdit kurzorem ale nemůžu klikat kliknout de dej na touchpadu když nechám Pc třeba 20 minut vklidu tak problém zmizí zase chvíli hraju a zase ten stejný problém poraďte někdo mi radil ať skusím vyměnit chipset ale ten 1. nevím kde sehnat (mam Dell vostro 1500) 2. nechci si zničit Pc když připojim jinou myš tak ta třeba ani nefunguje atd.. skoušel jsem přeinstalovat ovladače také bez výsledku skoušel jsem dát pod Pc chladící podložku také nic prosím o rady.

    Odpovědi

    15.11.2011 16:48 David
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jde kliknout na touchapadu na myši ne
    ještě bych chtěl jestli byste sem prosím někdo mohli linknout kde seženu nový chipset děkuji.
    15.11.2011 16:54 Ragzid | skóre: 24 | blog: Pivní koutek | Liberec-Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jde kliknout na touchapadu na myši ne
    Vymenit chipset v notebooku? :-D

    Kazdopadne pridej informace, alespon jaky OS mas...
    15.11.2011 17:03 David
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jde kliknout na touchapadu na myši ne
    mam XP 32-bit
    15.11.2011 18:42 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jde kliknout na touchapadu na myši ne
    http://www.abclinuxu.cz/faq/abclinuxu.cz/proc-byl-uzamcen-smazan-muj-dotaz-v-poradne

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.