Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Řešení dotazu:
- na strojek se připojim - nastaveno client mod - nechám hledat okolí /cca 10 přístupovejch bodů, půlka nešifrovaná/ - vyberu si nešifrovanej bod, zvolim připojit a nic - tohle všechno na web rozhraní strojku - potřebuju radu jak to dostat do prohlížeče - pingnu si bez problémů, a jak jsem psal prohlížečem se na TP-Link bez problémů dostanu - proč bych měl aktualizovat firmware, když funguje? - anglicky opravu neumim.Ahoj Venca.
- vyberu si nešifrovanej bod, zvolim připojit a nicNo a taky to může mít zabespečené nějak. (to že to není šifrované neznamená že je to volně k použití) Od poskytovatele internetu jsi dostal nějaké údaje jak to nastavit tak si to nastav. Pokud se chceš připojit k někomu jinému tak ho kontaktuj ať ti řekne nastavení. Pokud je to veřejná wifi tak si taky zjisti jaké tam má být nastavení a to nastav.
- anglicky opravu neumim.Já taky neumím ale těch pár slovíček si klidně můžeš najít. A pokud jseš fakt tak levej tak si někoho pozvi ať tě to nastaví a vysvětlí - případně si kup nějakou knížku o sítích a pod.... Pokud nechápeš základy tak nic nenastavíš i když ti tu budem radit. PS. Pokud dodáš to co ti napsal tvůj poskytovatel internetu tak ti klidně poradím co kam do jakých kolonek napsat...
Tiskni
Sdílej: