V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
levny mobilni telefon a prislusny kabel.. NNriesim podobny problem na moj server - upozornovanie na rozne situacie cez SMS - aky mobil a kabel zvolit (co najlacnejsie a zaroven aby sa cez kabel mobil dobijal - resp. treba baterku mat v mobile) ?
Ohavně si přihřeju polívčičku - nějaký relevantní hardware, střeva to má Wavecom=>Sierra. Sada AT příkazů pro práci se SMS je podle mého příjemně standardní. Jenom ta cena je spíš "průmyslová", lehce přes 4 kKč vč.DPH.
Nejsem si jist, zda při přijímání SMS lze přepnout cílovou paměť ze SIM nebo onboard Flash na onboard RAM (kvůli opotřebení flashek) - příkaz AT+CPMS. Ale zřejmě by šlo přijímat SMSky i bez lokálního ukládání, modem je forwardne rovnou počítači "unsolicited" hláškou (včetně těla zprávy) - týká se toho příkaz AT+CNMI. Nikdy jsem to nezkoušel. Pokud se týče hotových API, našel jsem letmým dotazem v Googlu jenom smslib (uhh, v Javě) a Gammu/Wammu smsd (IMO pro Vaše použití slibnější). Bohužel bych řekl, že smsd spoléhá na ukládání zpráv v telefonu - v hlavní přijímací smyčce periodicky kontroluje počet zpráv v telefonu a čte je dokolečka. Možná s tím nakonec není problém - odhaduju, že GSM modem bude zprávy ukládat do NOR flashky, která má nějakou životnost...
Tiskni
Sdílej: