Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
* ake CPU pre plynule hranie? * aku grafiku, kolko VRAM a ktoru radu? * oplati sa investovat do SSD namiesto HDD? * kolko RAM ? 4,8 alebo koli Jave radsej 16GB?Tym plynulo myslim naozaj aby som necakal - mam momentalne AMD X2 2,5Ghz, 2GB RAM a nVidia GT 240 1GB a trha to. Tento stroj posuniem inde a chcem si kupit novy. Vdaka.
Upřímně se přiznám, že představa ďábelského stroje s SSD diskem a 16 GB RAM jen kvůli hraní Minecraftu mě lehce rozesmála (BTW zrovna u her se SSD disk vyplatí asi zdaleka nejméně), ale k věci. Minecraft jsem viděl bez problémů běhat na i5-2510 s HD3000 a tuším 6 GB RAM. Co si vzpomínám, můj mírně obstarožní C2D T9550/nV9800M/4 GB RAM s ním taky neměl problém.
Minecraftu prý zdaleka nejvíc pomůže Java 7, na Oracle Javě údajně taky běhá o něco lépe než na OpenJRE. Řekl bych, že jakýkoliv počítač dnešních parametrů si s ním bez potíží poradí.
CPU - Intel Core i5 750
GPU - NVIDIA GeForce GTX460 1GB
MEM - Corsair 32GB DDR3 1600
SSD - Adata S510 6Gb/s
Na tom ho provozuju ve fullhd a jde to krásně. (Ubuntu 12.04 v gnome-shell a nvidiácké ovladače)
videl bych to na chybu nekde jinde. Takova sestava to musi pomalu utahnout i na fullhd rozliseni (aspon co se tyce windows).Som dnes nainstaloval na iny disk Windows 7 Pro v skusobnom rezime aj s ovladacmi a je to tak - ide to plynule na full HD - cim to moze byt ze v Linuxe (Ubuntu) to trha?
Tiskni
Sdílej: