Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Nedávno se tu proběhlá debata okrajově dotkla tohoto problému. Jedním z úspěšných přispívajících byl přislíben popis jeho "IOMMU success story", ale zůstalo snad jen u slibu. Ve snaze disponovat podporou IOMMU jsem AthIIX4 doplnil o MB ASRock 970 Extreme4, ale při svých pokusech (s KVM, VirtulaBox, ..) jsem funkčního IOMMU nedocílil (netvrdím, že to nejde). Možná je můj počítač díky plnému osazení slotů (a z toho vyplývajícího sdílení IRQ) k funkčnímu IOMMU nezpůsobilý.
Přísahal bych, že ještě v dubnu byl Intelem na seznamu jeho MB s podporou VT-d i zástupce se Z77 chipsetem. http://extrahardware.cnews.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=16145&p=296362&hilit=iommu#p296362
O necelé dva měsíce jsou opět na seznamu skoro výhradně již pouze Qxx chipset based MB. http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-030922.htm
Site ark.intel.com u SB-E i7 3820 (stepping C2?) zmiňuje dostupnost VT-d. Jak jsou na tom v tomto ohledu desktopové MB s LGA2011? http://ark.intel.com/products/63698/Intel-Core-i7-3820-Processor-%2810M-Cache-up-to-3_80-GHz%29
Stepping C2 SB-E 6-core snad byl slibován na Q1/2011, ale ani na konci Q2/2011 nejsou na ark.intel.com tyto modely s dostupnou VT-d zmiňovány. Strategie ořezávání schopností u cenově dostupných řešení, pravděpodobně vyvolaná strachech Intelu z kanibalizace vlastního vyššího segmentu, určitě nevzbudí dojem technologického leadra přinášejícího nové technologie všem co po nich touží. Stav podpory technologie IOMMU cca 6let po jejím představení je mírně řečeno ostudou.
Tiskni
Sdílej: