abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:55 | IT novinky

    Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 29. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | IT novinky

    Evropská komise předložila evropský balíček pro technologickou suverenitu, tedy soubor opatření, která mají posílit kapacity EU v oblasti polovodičů, umělé inteligence, cloudu a open source. To Evropě pomůže stát se lídrem v oblasti umělé inteligence, posílit její digitální autonomii a vytvářet podmínky pro udržitelnější digitální budoucnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 04:44 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána v nové major verzi 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1850 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie

    16.11.2012 08:12 Ivan Karabinos
    Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Přečteno: 604×
    Dobry den, viete mi odporucit bezproblemovu (všetky ovládače slobodné) miniITX dosku s 2xLAN + CPU s podporou virtualizácie ? Potrebujem virtualizovat 2 debian serveri súčasne nad hostom). Koľko RAM by malo stačiť? Budú stačiť 2 sieťovky ? Vďaka...

    Odpovědi

    16.11.2012 10:14 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    napr. Supermicro by mohlo vyhovovat (intel sietovky)- http://www.supermicro.nl/products/embedded/embedded_motherboard.cfm?pg=FCBGA1023

    16.11.2012 12:07 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    MiniITX desek, do kterých se dají nacpat AMDčka, je už docela hodně. Druhou síťovku jde dokoupit, paměti se tam narve většinou 16 GiB.

    Jinak pro takovouhle virtualizaci můžu doporučit OpenVZ, to nepotřebuje HW podporu.
    16.11.2012 14:03 Tutor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    u socketu FM2 je maximum 64GB RAM. ;-)
    16.11.2012 22:18 phr | skóre: 13 | blog: no_comment | Klatovy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Co tohle ?

    Dá se to najít i na některých místních e-shopech.
    "Umělá inteligence se nemůže rovnat přirozený blbosti"
    18.11.2012 13:39 ondro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    a co toto? http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-board-dq77kb.html?wapkw=intel+desktop+board+dq77kb

    nieje najlacnejsia ale ma 2 kvalitne sietovky a vzdialenu spravu cez AMT(vyborna vec, nieco ako IPMI u serverov).
    amissus avatar 18.11.2012 18:05 amissus | blog: amissus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Mě zlákala ta možnost to napájet noťasovým adaptérem + ty 2 kvalitnější síťovky jsou fajn. AMT je také výborná věc, funguje to jako síťové KVM, ale pozor, musí tam být podpora ze strany CPU (standardně to mají na desktopu jen některé z modelů i5 a i7 bohužel).
    "no pain - no gain"
    amissus avatar 17.11.2012 09:24 amissus | blog: amissus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Já používám na domácí server toto:

    http://www.zbozi.cz/?q=dq77kb&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi

    + Celeron G550 a nestěžuji si, šel jsem trochu po spotřebě.
    "no pain - no gain"
    Jendа avatar 17.11.2012 11:44 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Koľko RAM by malo stačiť?
    Jak máme vědět, co na těch serverech budeš provozovat? Debian se dá provozovat od 32 MB RAM, ale pokud tam pojedeš webový portál, mailserver a dvě databáze, tak to sežere GB i víc.
    Budú stačiť 2 sieťovky ?
    Jak máme vědět, jestli ti budou stačit dvě síťovky? To snad víš ty, jestli to potřebuješ zapojit do 2 nebo více sítí současně a routovat mezi nimi.
    17.11.2012 17:14 Ivan Karabinos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Koľko RAM by malo stačiť?
    Jak máme vědět, co na těch serverech budeš provozovat? Debian se dá provozovat od 32 MB RAM, ale pokud tam pojedeš webový portál, mailserver a dvě databáze, tak to sežere GB i víc.
    Moja blbost - jeden server cisto FTP a SSHFS server a druhy bude HTTP/S server (apache, mysql, php) + mozno GIT na jednom alebo druhom.
    Budú stačiť 2 sieťovky ?
    Jak máme vědět, jestli ti budou stačit dvě síťovky? To snad víš ty, jestli to potřebuješ zapojit do 2 nebo více sítí současně a routovat mezi nimi.
    Ja som to myslel tak ze pri routovani samozrejme staci jedna, ale 2 by bolo asi lepsie koli load balancingu, nie?

    rozmyslam nad niecim takymto: Intel D2500CCE, bulk + 4GB RAM a 2x500GB 2.5" HDD + nejaka skrinka so zdrojom a s OpenVZ by snad ani podpora virtualizacie v CPU nebola potreba, nie? Len neviem ako s ovladacmi pod debianom stable...
    Jendа avatar 17.11.2012 17:37 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    jeden server cisto FTP a SSHFS server
    640 KB ough to be enough…
    druhy bude HTTP/S server (apache, mysql, php) + mozno GIT
    512 MB v pohodě.
    Ja som to myslel tak ze pri routovani samozrejme staci jedna, ale 2 by bolo asi lepsie koli load balancingu, nie?
    No pokud máš kam load-balancovat. Ale ten Atom ti dva gigabity fakt nedá ;-).
    2x500GB 2.5" HDD
    Pozor, notebookové disky mají šíleně pomalý seek. Společně s virtualizovaným I/O to bude při FTP/SFTP a možná i Gitu docela killer.
    amissus avatar 17.11.2012 17:39 amissus | blog: amissus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Atom určitě ne.
    "no pain - no gain"
    Jendа avatar 17.11.2012 17:55 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Pokud ten web nebude mít jednu návštěvu za druhou…

    Ale je pravda, že virtualizovat na N270 je zabijácké. Odkazovaný by na tom mohl být lépe.
    amissus avatar 17.11.2012 18:37 amissus | blog: amissus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    Tím jsem nechtěl říct, že ten atom nic nezvládne, to zase ne, ale i tak do toho nějaký ten tisíc vrazí a pak už je lepší trochu myslet na budoucnost. Mám doma i atom desku a jsem rád, že jsem z ní nakonec neudělal ten domácí server, jak jsem měl původně v plánu.

    Jinak OpenVZ nemá nároky na virtualizační technologie v HW. Používám ho dost hojně a jede to na všem i na Atomu v pohodě.
    "no pain - no gain"
    19.11.2012 21:40 Palestinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mini ITX riešenie s podporou virtualizácie
    http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=mBLKD33217GKE

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.