Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.
Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.
Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.
Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.
Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.
Společnost Apple slaví padesáté narozeniny. Založena byla 1. dubna 1976.
FreeTube, desktopový klient pro YouTube využívající lokální API, byl vydán ve verzi 0.24.0. Toto velké opravné vydání implementuje SABR (Server-Based Adaptive Bit Rate), což řeší část nedávných problémů s načítáním videí z YouTube, a aktualizuje základní komponenty jako Electron nebo přehrávač Shaka Player.
Je tu opět apríl. O víkendu zmizel kamion s 12 tunami tyčinek KitKat. Firmy to využívají k aprílovým žertům. Groupon má super akci. Koupíte 1 tyčinku a dostanete 100 zdarma. Ryanair si přelepil letadla. Šéf Outlooku se ptá, proč mají v baráku 14 beden tyčinek KitKat (𝕏). Prusa Research představuje Prusa Pro ACU a vysvětluje proč přílišné sušení škodí vaším filamentům. Telefon Sony Xperia má miliónnásobný zoom (𝕏). PC.net představil Super Ultrabox 2600 se zajímavými parametry. Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Zdravim
Potreboval by som nainstalovat driver pre kartu Sky Star HD2.
Pred nejakym casom, ked som mal ubuntu 11.04, tak som pouzil hg clone z tejto stranky
ale teraz tieto repozitare uz nefunguju a je tam odkaz na balicky
Ako by som mohol nainstalovat driver z balicka ?
ubuntu 12.10
Skusal som
hg clone http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb cd v4l-dvb/v4l make sudo make install sudo rebootale mal som chybu, takze zajtra to sem mozem pastnut
creating symbolic links...
make -C firmware prep
make[1]: Entering directory `/home/jany/v4l-dvb/v4l/firmware'
make[1]: Leaving directory `/home/jany/v4l-dvb/v4l/firmware'
make -C firmware
make[1]: Entering directory `/home/jany/v4l-dvb/v4l/firmware'
make[1]: Nothing to be done for `default'.
make[1]: Leaving directory `/home/jany/v4l-dvb/v4l/firmware'
Kernel build directory is /lib/modules/3.5.0-25-generic/build
make -C /lib/modules/3.5.0-25-generic/build SUBDIRS=/home/jany/v4l-dvb/v4l CFLAGS="-I../linux/include -D__KERNEL__ -I/include -DEXPORT_SYMTAB" modules
make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-headers-3.5.0-25-generic'
CC [M] /home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.o
In file included from /home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.h:10:0,
from /home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:22:
/home/jany/v4l-dvb/v4l/dvb_frontend.h:49:33: error: field 'parameters' has incomplete type
/home/jany/v4l-dvb/v4l/dvb_frontend.h:313:28: error: array type has incomplete element type
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c: In function 'xc2028_set_params':
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1081:2: error: unknown type name 'fe_bandwidth_t'
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1081:26: error: 'BANDWIDTH_8_MHZ' undeclared (first use in this function)
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1081:26: note: each undeclared identifier is reported only once for each function it appears in
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1088:9: error: dereferencing pointer to incomplete type
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1094:13: error: 'BANDWIDTH_6_MHZ' undeclared (first use in this function)
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1109:8: error: dereferencing pointer to incomplete type
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1116:7: error: 'BANDWIDTH_7_MHZ' undeclared (first use in this function)
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1117:8: error: dereferencing pointer to incomplete type
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1177:31: error: dereferencing pointer to incomplete type
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1178:5: error: 'T_DIGITAL_TV' undeclared (first use in this function)
/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.c:1179:1: warning: control reaches end of non-void function [-Wreturn-type]
make[2]: *** [/home/jany/v4l-dvb/v4l/tuner-xc2028.o] Chyba 1
make[1]: *** [_module_/home/jany/v4l-dvb/v4l] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-headers-3.5.0-25-generic'
make: *** [default] Chyba 2
Tiskni
Sdílej: