Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Řešení dotazu:
Podle toho, co píšeš bych ale spíš radil, aby ti ten disk někdo, kdo tomu rozumí, vyndal, zapojil, nechal tě si ty data zálohovat a zase ho tam vrátil.Ani v tomto pripade si nelze byt jist, ze dotycny, ktery tomu rozumi, citliva data nebude prohlizet. Urcite do budoucna je vhodne neukladat nic citliveho na pristroj kteremu ne az tak zcela rozumim. V podstate jeden opravar pred kterym chci data chranit nahrazeny jinym opravarem, pred kterym data ..... "nechci chranit"? Totez se tyka nejen pristroju kterym nerozumim, ale i sluzeb mimo dosah (napriklad facebook) kde nad svymi "jakoze privatnimi" daty ztraci clovek kontrolu ihned pote co je na takovou sluzbu ulozil.
Rozbil se mi notebook (nejde ani zapnout), mám v něm nějaké soukromé věci a nerada bych, aby se mi v nich hrabal opravář. Poradíte co s tim?
To chtělo zamyslet se nad tím dřív a dávno šifrovat. Nechť to slouží jako poučení do budoucna.
Jak vyndat nějakou pamět?
Předpokládám, že nejde o nějakou paměť, nýbrž pevný disk. Konkrétní postup záleží na konkrétním modelu — doporučuji zjistit, co je to za model, a narvat do vyhledávače toto jméno a "manual" nebo "disassemble". Měl by vypadnout návod na rozebrání, ideálně od výrobce. Obvykle stačí odšroubovat několik šroubků na spodní straně nebo boku laptopu a disk vysunout.
Lepšie je tam nemať žiadne citlivé data alebo šifrované len určité súbory. ďalšia vec je nutnosť jednoduchosti čo je ako hlavna požiadavka obyčajných užívateľov.
Lepšie je tam nemať žiadne citlivé data alebo šifrované len určité súbory.
Co jsou citlivá data? Kde ta citlivá data má mít?
V cloudu? /sarcasm
ďalšia vec je nutnosť jednoduchosti čo je ako hlavna požiadavka obyčajných užívateľov.
V Ubuntu zaškrtnu při instalaci jedno zaškrtávátko a při přihlášení zadám heslo, problém jak sviňa.
Tiskni
Sdílej: