Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.10.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest (Wikipedie) před měsícem přejmenovaný na Luanti.
Vyšla nová verze open source ticketovacího nástroje Redmine 6.0.0. Tato verze přináší 146 vylepšení a oprav. Došlo k vylepšení UI, upgrade na Rails 7.2 a Ruby 3.3, byla provedena integrace asset pipelines s Propshaft a mnoho dalšího, viz kompletní changelog.
Firefox slaví 20 let (YouTube). Verze 1.0 byla vydána 9. listopadu 2004.
Z proprietárního světa: Přijdete ráno do práce a zjistíte, že všechny Windows Servery byly neplánovaně automaticky upgradovány z verze 2022 na verzi 2025.
Byl vydán Debian 12.8, tj. osmá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Zdravím, mám na raspberry pi instalovaný xbian připojený přes kabel k routru. K tomu samému routru je přes wifi připojen ntb. Pokud přes FTP kopíruji soubory na externí USB disk (USB3.0), který je připojen k raspberry pi, dostabu se na datový tok max. kolem 600kB/s.
To, že je externí disk USB3.0 je dost naprd, jelikož Raspberry PI disponuje pouze USB2.0 a to je ještě sdílené se 100Mbit Ethernetem...
Pokud kopíruji soubor na paměťovou kartu raspberry pi, dostanu se max. na 2MB/s. V čem je problém? Jak je možné, že je to tak pomalé na externí disk.
Problém je v tom, že procesor v Raspberry pi má vyvedenou jen jednu USB2.0 linku - na tu je zavěšený USB hub a na něm visí Ethernet controller. Tak si asi dovedeš představit, jaké rychosti se s tím dají dosáhnout...
Nějak si neumím představit, že někdo na RP provozuje NAS.
Já taky moc ne...
model s 512MB RAM, "nova" revizia - bez ochrany
OS: Raspbian "wheezy"
Pi:
USB port -> USB DVB-S Tevii S660
USB port -> USB Hub s vlastnym adapterom, do neho USB 2.5" Samsung - nic ine
prenos cez LAN, Samba, zapis na 2.5": zaciatok: +-8MB/s, neskor +-11MB/s (4.3GB)
nic ine tam nebolo aktivne, Pi je pretaktovana a pri zapise ide Samba na max 75% CPU pri 900MHz
Tiskni Sdílej: