Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
S IQRF jsem dělal pokusy na škole, umím si představit že by to fungovalo, nicméně k těmto bezdrátovím věcem jsem docela skeptický, potřeba dobíjení, zabezpečení. Stejně budete muset napájet hlavice u radiátorů externě pokud nebudete chtít pořát měnit baterie.Ta jičínská firma vyvinula i hlavici na radiátor, ale zatím je to bez technických detailů (termoelektrická/elektrická?), byť slibují dlouhou výdrž. S bezdrátovými moduly mám zatím zkušenost jen u Jablotronu (PIR, požár, magnet) a jsem spokojen, výdrž lithiových článků je mezi 3 - 5 lety (u mne se to blíží k těm 5 rokům). Nicméně chápu, že četnost aktivace teplotního čidla bude odlišná od četnosti aktivace PIRu.
Můj projekt: http://vaclavbobek.github.io/RegHeat/Díky, podívám se na to.
S řízením sofistikovanějších směšovacích ventilů by podle mého ale problém taky nebyl. Menším problémem je dle mého názoru komunikace s moderními prvky které využívají někdy i své vlastní proprietální protokoli. Existuje i otevřený protokol OpenTherm, kterým by se dalo s inteligentními řídícími prvky kotle dorozumívat. Nicméně toto jsem nezkoumal (takový systém nevlastním).Zatím mi funguje asi 20letý kotel, plně manuální provoz. Má vlastní okruh, který je směšován s okruhem vytápění domu. To bych ponechal, jak je, kotel funguje a neustále teplá voda ve vnitřním okruhu je k němu šetrná (neexistence kondenzací). Směšovač je momentálně řízen nějakou "analogovou" krabicí od Komexthermu, také dvacetiletou. Tu bych odpojil, protože už asi odchází do věčných lovišť (zvyšuje teplotu, kdy nemá). Na směšovači je posazené servo s třemi přívody s napětím 24 V - toč tam, toč zpět, země. To servo bych chtěl spínat vlastním udělátkem, předpokládá to i naprogramování teplotních křivek (vnější teplota, teploty v místnostech, teplota vody). Vyladit to nebude úplně snadné, ale to není ani s tím Komexthermem.
Co mi vadí více: není zřejmé, jak úspěšný je obchodní model IQRF (budou tu ještě za pár let?). Zatím se celkem překotně vyvíjí, založili nějakou Alliance (jsou v ní asi sami). Nabízí vůbec nějaký třetí výrobce vlastní řešení postavené na IQRF? (Mimochodem, zřejmě si může vybrat, zda to bude uzavřený či oteřený systém.)Nikdo jiný nic IQRF kompatibilní nenabízí, celé je to close. Jesli tu budou za pár let je asi otázka dotací.....
Tiskni
Sdílej: