Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
S IQRF jsem dělal pokusy na škole, umím si představit že by to fungovalo, nicméně k těmto bezdrátovím věcem jsem docela skeptický, potřeba dobíjení, zabezpečení. Stejně budete muset napájet hlavice u radiátorů externě pokud nebudete chtít pořát měnit baterie.Ta jičínská firma vyvinula i hlavici na radiátor, ale zatím je to bez technických detailů (termoelektrická/elektrická?), byť slibují dlouhou výdrž. S bezdrátovými moduly mám zatím zkušenost jen u Jablotronu (PIR, požár, magnet) a jsem spokojen, výdrž lithiových článků je mezi 3 - 5 lety (u mne se to blíží k těm 5 rokům). Nicméně chápu, že četnost aktivace teplotního čidla bude odlišná od četnosti aktivace PIRu.
Můj projekt: http://vaclavbobek.github.io/RegHeat/Díky, podívám se na to.
S řízením sofistikovanějších směšovacích ventilů by podle mého ale problém taky nebyl. Menším problémem je dle mého názoru komunikace s moderními prvky které využívají někdy i své vlastní proprietální protokoli. Existuje i otevřený protokol OpenTherm, kterým by se dalo s inteligentními řídícími prvky kotle dorozumívat. Nicméně toto jsem nezkoumal (takový systém nevlastním).Zatím mi funguje asi 20letý kotel, plně manuální provoz. Má vlastní okruh, který je směšován s okruhem vytápění domu. To bych ponechal, jak je, kotel funguje a neustále teplá voda ve vnitřním okruhu je k němu šetrná (neexistence kondenzací). Směšovač je momentálně řízen nějakou "analogovou" krabicí od Komexthermu, také dvacetiletou. Tu bych odpojil, protože už asi odchází do věčných lovišť (zvyšuje teplotu, kdy nemá). Na směšovači je posazené servo s třemi přívody s napětím 24 V - toč tam, toč zpět, země. To servo bych chtěl spínat vlastním udělátkem, předpokládá to i naprogramování teplotních křivek (vnější teplota, teploty v místnostech, teplota vody). Vyladit to nebude úplně snadné, ale to není ani s tím Komexthermem.
Co mi vadí více: není zřejmé, jak úspěšný je obchodní model IQRF (budou tu ještě za pár let?). Zatím se celkem překotně vyvíjí, založili nějakou Alliance (jsou v ní asi sami). Nabízí vůbec nějaký třetí výrobce vlastní řešení postavené na IQRF? (Mimochodem, zřejmě si může vybrat, zda to bude uzavřený či oteřený systém.)Nikdo jiný nic IQRF kompatibilní nenabízí, celé je to close. Jesli tu budou za pár let je asi otázka dotací.....
Tiskni
Sdílej: