Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
S IQRF jsem dělal pokusy na škole, umím si představit že by to fungovalo, nicméně k těmto bezdrátovím věcem jsem docela skeptický, potřeba dobíjení, zabezpečení. Stejně budete muset napájet hlavice u radiátorů externě pokud nebudete chtít pořát měnit baterie.Ta jičínská firma vyvinula i hlavici na radiátor, ale zatím je to bez technických detailů (termoelektrická/elektrická?), byť slibují dlouhou výdrž. S bezdrátovými moduly mám zatím zkušenost jen u Jablotronu (PIR, požár, magnet) a jsem spokojen, výdrž lithiových článků je mezi 3 - 5 lety (u mne se to blíží k těm 5 rokům). Nicméně chápu, že četnost aktivace teplotního čidla bude odlišná od četnosti aktivace PIRu.
Můj projekt: http://vaclavbobek.github.io/RegHeat/Díky, podívám se na to.
S řízením sofistikovanějších směšovacích ventilů by podle mého ale problém taky nebyl. Menším problémem je dle mého názoru komunikace s moderními prvky které využívají někdy i své vlastní proprietální protokoli. Existuje i otevřený protokol OpenTherm, kterým by se dalo s inteligentními řídícími prvky kotle dorozumívat. Nicméně toto jsem nezkoumal (takový systém nevlastním).Zatím mi funguje asi 20letý kotel, plně manuální provoz. Má vlastní okruh, který je směšován s okruhem vytápění domu. To bych ponechal, jak je, kotel funguje a neustále teplá voda ve vnitřním okruhu je k němu šetrná (neexistence kondenzací). Směšovač je momentálně řízen nějakou "analogovou" krabicí od Komexthermu, také dvacetiletou. Tu bych odpojil, protože už asi odchází do věčných lovišť (zvyšuje teplotu, kdy nemá). Na směšovači je posazené servo s třemi přívody s napětím 24 V - toč tam, toč zpět, země. To servo bych chtěl spínat vlastním udělátkem, předpokládá to i naprogramování teplotních křivek (vnější teplota, teploty v místnostech, teplota vody). Vyladit to nebude úplně snadné, ale to není ani s tím Komexthermem.
Co mi vadí více: není zřejmé, jak úspěšný je obchodní model IQRF (budou tu ještě za pár let?). Zatím se celkem překotně vyvíjí, založili nějakou Alliance (jsou v ní asi sami). Nabízí vůbec nějaký třetí výrobce vlastní řešení postavené na IQRF? (Mimochodem, zřejmě si může vybrat, zda to bude uzavřený či oteřený systém.)Nikdo jiný nic IQRF kompatibilní nenabízí, celé je to close. Jesli tu budou za pár let je asi otázka dotací.....
Tiskni Sdílej: