Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Je teoreticky mozne, ze se postupne snizuje maximalni hlasitost reprobeden? Budto neuveritelne hluchnu a nebo repraky okolo me ztraceji brutalne na hlasitosti.. Taky posledni dobou hur rozumim lidem v okoli atp... Ale jenom trochu... Ten pokles hlasitosti reprobeden je hodne, hodne znat....
dost me to stresuje, ptz mi je teprve 15 Navic sem zatim nikdy nebyl na zadne "parbe" v klubu.
Ale vážne... materiál reproduktorov postupne stráca kvalitu
Tak to slyším poprvé. Pokud se bavíme o dynamických repro (a ne třeba o plazmových) tak naopak, repro je třeba nějaký čas zacvičit, aby se ty části, které se mají ohýbat (to znamená pavouk a závěs) tak aby se přizpůsobily skutečnému tvaru membrány a koše (což se jakožto fyzický předmět nedá vyrobit s nekonečnou přesností, takže po zalepení je nutné, aby něco "povolilo". Membrána stavěná na maximální tuhost to fakt nebude). Takže repro z 80-90 let je dnes velmi dobře zahrané.
Jinak pokud tazatel má pocit, že špatně slyší, skutečně je nejlepším řešením zajít k lékaři, kde lze sluch vyšetřit a taky se možná poprvé podívá do bezdozvukové (nebo jak přeložit anechoic chamber) místnosti. Alespoň bude mít jistotu.
Tiskni Sdílej: