abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.5. 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 549 hlasů
     Komentářů: 25, poslední včera 20:12
    Rozcestník

    Dotaz: IPCorder?

    30.10.2014 23:50 johohoho Ehehe
    IPCorder?
    Přečteno: 263×
    Dobry den,

    vybiram kamerovy system pro firmu, zatim me nejvic zaujal IPCorder, nedavno tady o tom psal Max a jeho nazor vypada docela pozitivne, ja s tim nemam zkusenost ale podle popisu vyrobce a video demonstrace rozhrani ipcorderu je me to velmi symapticke. Take technicka podpora na mailu po mem dotazu vypada dost komunikativne (coz je vzdy velke plus)

    K cemu to potrebuju:

    ve firme mame ted nejaky 4kanalovy analogovy pristroj, je docela stary, ma male rozliseni a ovladani/vyhledavani v nahravkach je v podstate nepouzitelne.

    Je samozrejme moznost ze koupim lepsi analogovy system se 4 kamerama, jeden takovy jsem v praxi videl a v teto oblasti vyvoj evidentne dost pokrocil a pro muj ucel by to bylo v pohode a docela levne (asi za cenu samotneho ipcorderu bez kamer). Problem takoveho reseni je ze se temer neda dale rozsirovat a uz vubec ne do vzdalenejsich lokalit.

    Co bych chtel udelat(radeji nez analog):

    Koupit IPCorder pro 16 nebo 32 kamer, pro zacatek k tomu pripojit 4 IP kamery a postupem casu behem nasledujiciho roku (a realizace dvou velkych projektu) zapojit dalsich mnoho kamer do jedne firemni site a vsechny spravovat ipcorderem. Pri pouziti analogovych kamer bych na kazde dalsi misto musel koupit novou krabici a kamery, naklady by byly podobne jak u ipcorderu a pripravil bych se o jednotne kvalitni ovladani a jednoduche skalovani (dalsi kamery ruzne kvality podle pozadavku).

    Problem - IP kamery zpusobuji na siti nemaly datovy tok, v nekterych mistech kde jsou/budou 5GHz bridge by to nemuselo byt uplne idealni. Toto je zatim jediny realny problem ktery me od IP kamer odrazuje.

    K cemu ty kamery - obecne sledovani prostoru - zabezpeceni ale nekde take natolik kvalitni snimani aby bylo mozne rozeznat SPZ projizdejicich vozidel. Pocitam ze fullHD rozsliseni v nekterych mistech bude potreba.

    Mate s touto problematikou nekdo zkusenosti? Uvital bych nastineni konkretniho reseni a problemu na ktere jste narazili.

    Dekuji.

    Odpovědi

    Max avatar 31.10.2014 11:20 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPCorder?
    Ahoj, záleží na mnoha faktorech. My třeba s provozem kamer přes 5GHz nemáme problém. Ono je full hd a full hd. Podívej se sem na GV-IP Camera Bandwidth and Recording Size Calculator, když si tam dáš nějakou full hd kameru, třeba GV-SD220, tak při max kvalitě jsi na datovém toku 12,9Mbit (H.264). Při normální rozumném provozu (15FPS a good kvality) jsi na 4Mbit. Když k tomu připočteš zapnutý motion detect, tak ten datový tok není nepřetržitý, linka je vytížena jen někdy.
    Na wifině v géčku dáš reálný spoj se stabilní rychlostí 60/60Mbit (aspoň takovou mám zkušenost s mikrotikem - cena takového spoje je asi 4000,-, ale né na vzdálenosti v kilometrech). Takový spoj hravě utáhne hafo kamer.

    Jak už jsem psal v blogu, pokud nepotřebuješ nějakou pokročilou analýzu obrazu, tak by ti ipcorder měl plně stačit. Je ale potřeba vědět, co přesně vyžaduješ za fce a hlavně počet a kvalitu u kamer a délku historie. Pokud plánuješ 16 kamer, tak koupit minimálně "KNR-5024", který umožňuje 5x HDD, 24 kamer a rovnou do něj kupovat 3TB hdd.

    Jinak rozpoznávání SPZ projíždějících vozidel, to už není taková sranda. Kamera musí hodně rychle snímkovat, musí být relativně blízko a dobře nasměrovaná a musí mít hlavně dobrou citlivost a přísvit v noci (pokud je to potřeba v noci) a to ani ještě nemyslím na to, jak rychle jedou ty projíždějící auta. V jednom případě ti stačí kamera do 10 000,- a v jiném úhlu a noci už máš problémy s kamerou za 30 000,-
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    31.10.2014 11:37 GeorgeWH | skóre: 42
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPCorder?
    Na wifině v géčku dáš reálný spoj se stabilní rychlostí 60/60Mbit

    nema g maximalnu teoreticku rychlost 54Mb/s?
    Max avatar 31.10.2014 11:59 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPCorder?
    Samozřejmě jsem se upsal, 5GHz A/N ve 20MHz pásmu.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    31.10.2014 23:46 johohoho Ehehe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPCorder?
    Diky za reakci, k te rychlosti 5GHZ spoje, realne je kolem 25mbit za nejhorsich podminek (mlha) a tece pres to i jiny provoz nez kamery ktery musi mit vyssi prioritu, bohuzel dosud nemam overeno spravne zamereni antenek (instaloval to nekdo jiny a jeste jsem nemel cas vylezt na strechu/y a zkontrolovat to) takze je mozne ze to pujde o trochu zlepsit.

    Rozpoznavani SPZ bude asi ten nejnarocnejsi ukol ktery od toho budu pozadovat, na zkousku koupim slusnou kameru(vivotek) doporucenou vyrobcem ipcorderu a zkusim jestli bude stacit, pokud ne tak ji pouziju na jinem miste a pro spz koupim lepsi. Nastesti nejde o kritickou situaci ze bych najednou nahrazoval stavajici system necim jinym ale spise to bude postupne rust, tudiz mam dostatek casu pro experimenty a ladeni.

    Snad behem pristiho tydne by melo dojit k rozhodnuti jakou technologii pro cely system zvolit a ja zacnu postupne s budovanim, ziskane poznatky bych chtel sepsat nejspis formou blogu, treba to nekomu pomuze.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.