Byl vydán Debian 12.8, tj. osmá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Zeptal jsem se proto přímo českého zastoupení a potvrdili mi, že tenhle model jinak než tou windowsovou utilitou konfigurovat nejde. :-(To není pravda! Nejnovější firmware umí webové rozhraní. Dokonce se dá firmware i uploadnout z linuxu, i když ten skript není moc user-friendly (jsou potřeba mírně pokročilé znalosti). Existuje i CLI utilitka pod linux, ale s některými switchi této řady si zatím neporadí, kvůli "vylepšenému" přihlašování (id est v novějších FW už se neposílá plain heslo přes broadcast ).
To není pravda!
Tak zrovna na pravdivost té věty, kterou jste ocitoval, trvám - a to, co píšete dál, na ní nic nemění. :-)
Jinak pokud novější firmware opravdu umí i webové rozhraní, tak je to rozhodně pokrok (i když mi přijde, že jednoduchá administrace přes telnet by byla jednodušší jak na implementaci, tak na používání), ale je přinejmenším zvláštní, že ještě teď na webu výrabce jak obecné FAQ k ProSafe Plus, tak FAQ konkrétně k GS108E píší pouze o té windowsové utilitkě a o webovém rozhraní tam není ani slovo (a v popisu modelu taky ne).
Compare to v2, is there any new feature for GS108Ev3?
Yes, staring from v3, GS108E can be managed by web browser IE9 ~ 11, Firefox 26 ~ 29.0.1, Chrome 33.0.1750.117 ~ 35.0.1916.114 m, Safari 10.8.5.
Viz tutoj.
Já mám osobně zkušenosti s JGS516PE, JGS524PE a GS105PE a všechny se mi pod linuxem podařilo upgradovat na verzi s webovým rozhraním a přes něj pak nakonfigurovat.
Jediný, co mě na posledním fw naštvalo je, že to člověku cpe, aby se zaregistroval někde na webu. Takže mám podezření na šmírování od NETGEARu...
Tiskni Sdílej: