abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | Komunita

    Ubuntu 25.10 má nově balíčky sestavené také pro úroveň mikroarchitektury x86-64-v3 (amd64v3).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.91.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | IT novinky

    Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo druhou veřejnou soutěž v programu TWIST, který podporuje výzkum, vývoj a využití umělé inteligence v podnikání. Firmy mohou získat až 30 milionů korun na jeden projekt zaměřený na nové produkty či inovaci podnikových procesů. Návrhy projektů lze podávat od 31. října do 17. prosince 2025. Celková alokace výzvy činí 800 milionů korun.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 23:44 | Komunita

    Google v srpnu oznámil, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Iniciativa Keep Android Open se to snaží zvrátit. Podepsat lze otevřený dopis adresovaný Googlu nebo petici na Change.org.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 02:55 | Nová verze

    Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.10. 17:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    29.10. 16:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (19%)
     (19%)
     (22%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (18%)
    Celkem 290 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Dotaz: HP Elitebook 8560w - čierna obrazovka po štarte systému

    20.9.2015 16:37 Chose
    HP Elitebook 8560w - čierna obrazovka po štarte systému
    Přečteno: 252×
    Zdravim. Vlastnim HP Elitebook 8560w s grafickou kartou AMD FirePro M5950. Inštalovaný mám dualboot (WIN10 + Arch). Popis problému: Počas hrania Arma3 vo Win10 mi obrazovka zmodrala, zvuk sa "zasekol" a notebook nereagoval. Po tvrdom reštarte systém nabehol ako obyčajne. Tento problém sa zopakoval ešte 1x avšak s tým, že WIN10 už nenabehne a počítač zamrzne pravdepodobne v okamihu keď sa grafická karta prepne z "textoveho modu" do grafického. Po tomto ostane čierna obrazovka (resp. sa zda, že monitor sa vypne) a počítač nereaguje. Podobne je to pri boote Arch-u. Systém bootuje avšak v momente prepnutia do grafického modu ostane takisto čierna obrazovka, disk je bez aktivity, počítač nereaguje a pomoze iba tvrde vypnutie. Skúšal som takisto spustit inštalačku Manjara (LXDE), pričom výsledok rovnaký, tj. po boote live distra v momente ako sa system prepne do grafickeho modu obrazovka ostane čierna a pc nereaguje. Skusal som nastavit rozne rozlisenia, nomodeset ale vysledok rovnaky.

    Dalej som skusal pomocou utility Atiflash zalohovat ROM avšak atiflash hlasi "Failed to read ROM" takisto pokus o flashnutie novej ROM skonci neuspechom: "Write Fail ERROR 0FL01". Pri vypisani info o karte atiflash kartu najde ale zaroven ohlasi: "No VBIOS found."

    Po tomto vsetkom som si uz myslel, ze graficka karta isla nadobro do kremikoveho neba (resp. nie tak celkom kedze textovy mod funguje) a tak som zohnal druhu, otestovanu, tuto som osadil do notebooku avsak ten isty scenar.

    Je mozne ze tento problem nema vobec suvis s GPU a je pošramotene nieco ine? Dakujem za kazdu radu.

    Odpovědi

    20.9.2015 18:11 GeorgeWH | skóre: 42
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP Elitebook 8560w - čierna obrazovka po štarte systému
    počítač nereaguje

    ani na ping?

    nb s diskretnou grafikou maju vacsinou jeden video vystup asociovany s gpu v cpu a druhy/iny video vystup s diskretnou graf. kartou, takez by som skusil externy monitor a v biose vypnut disk. grafiku alebo nejaku taku kombinaciu.
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 20.9.2015 22:59 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP Elitebook 8560w - čierna obrazovka po štarte systému
    Jestliže Ti grafika nejede ani na externím monitoru, pak bych zkusil jestli naběhne alespoň stav nouze W10. Pokud ne, překontroloval bych paměť memtestem a disk pomocí MHDD. Pokud tyto komponenty budou v pořádku, tak může být problém na desce.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.