Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Operační systém Windows 10 HomeSmula..
V tomto ma windows výhodu, nikdy jsem u nikoho nezazil nějaký dramaticky problem s hrama.To bude taky trochu o štěstí. Ale je pravda, že pokud nechceš experimentovat, tak nemáš linux instalovat na libovolný windows compatible hardware, ale pořizovat hardware k linuxu a k účelu používání. Stejnětak ke komerčním hrám je obecně rozumnější pořizovat systém, který je k tomu účelu dlouhodobě podporován a ideálně i většinově používán. A to se nebavím jen o rodině operačních systémů, ale i o konkrétních verzích.
Ja mam s linixem ve hrach blbe zkudenosti a tak nebudu nikomu toto doporučovat.A co jsi čekal? Ne nadarmo se zavaděč na hry říká jinému systému. Něco jiného by bylo masově komerčně podporovaný hardware.
Mě příjde strašně vtipný, jak říkáš, jak tu trolím a přitom je to naopak :D :D :D+1 Jednou se rozhodl tě poučit a bude to zkoušet, dokud se mu to nepovede. Tak už to prosím ukonči a napiš mu, že měl celou dobu pravdu. :)
Tím podporovaným jsem myslel to, že splňuje hw požadavky a zároveň nikde nemají napsáno, které grafiky se mají použít, takže podporovány jsou všechny novější grafiky a všechny 64bit procesory + uefi + aspoň 4GB ram.V tom případě když píšeš podporovaný hardware, tak máš namysli podporovaný kým?
Každopádně každý normální člověk ti řekne, že linux a hry zatím dohromady nejdou. Když chce člověk hrát hry, tak sáhne automaticky po winodws nebo po konzoli.Nebo člověk hraje to, co mu funguje. Je i spousta open source her a hříček. Jde o to, jestli chce člověk koukat, co vyšlo za hry a to hrát, ale mně třeba většinou stačí si čas od času nahodit něco na odreagování.
k té podpoře - je to podporovany komunitou, valvem,... to je mi celkem jedno, ale požadavky spľnuje a nemají je rozepsanž.Tak pokud není seznam podporovaného hardware, tak lze dost těžko tvrdit, že je hardware podporovaný. Navíc asi steam nemá úplnou kontrolu nad tím, kde všude hry reálně fungují.
To nemá, ale sami pisou ze cca 3 roky a novější hw by mel byt vcelku bez potizi.Tak to je dobrá blbost. To jste koukám trollové dva, protože tohle nemůžeš myslet vážně.
Tiskni Sdílej: