Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)
Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Byla vydána (𝕏) nová verze 26.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.7 je Xenial Xenops. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Na Seznam nepovolených internetových her (Wikipedie) se k 13. 7. 2026 dostala predikční platforma Polymarket.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 167 (pdf) a Hello World 30 (pdf).
Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.
Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.
Insula Faktury je open source generátor faktur, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Žádná registrace, žádné sledování, žádné omezení. Zdrojové kódy jsou k dispozici na Codebergu.
První Mobile Linux Hackday v Plzni, tj. komunitní setkání věnované Linuxu na mobilních zařízeních, proběhne 24. července od 10:00. Akce je otevřená všem zájemcům – od zvědavců po zkušené vývojáře. Dopoledne proběhnou přednášky Davida Heidelberga a Petra Hodiny o aktuálním stavu mobilního Linuxu: proč vůbec chtít tučňáka v kapse, jaké telefony jsou dnes dobře podporované a co taková podpora obnáší. Po obědě se zaměříme na konkrétní
… více »Po 5 letech mi dochází toner v mojí tiskárně a chtěl bych poradit co a jak? Koupit značkový vylučuji, protože je drahý. Slyšel jsem, že je lepší koupit nový kompatibilní, než jej nechat doplnit/vyměnit za doplněný, protože když už je moc ojetý, může prý špinit papír. Taky se dá koupit toner (prášek) a doplnit jej, ale zase se musí dělat údržba. Našel jsem toner za 102 Kč, ale tady se bojím, co to bude zač za ty peníze. I když ta firma je na Heurece "ověřená" zákazníky. V Softcomu jsem našel jiný kompatibilní toner, který stojí asi 200 Kč a píšou, že firma, pokud by prokazatelně toner poškodil tiskárnu uhradí její opravu. Mě se nejvíc zamlouvá asi varianta Softcom. Co říkáte?
Řešení dotazu:
To vypadá dobře, dík.
Tak jsem to rovnou objednal. Vypadá to fakt dobře. Ještě jednou dík.
Bohemiatoner si Pavle našel náhodou, nebo s nimi máš zkušenost?
Nemám. Řešil jsem něco telefonicky s majitelem a byl velmi laskavý a vstřícný. Bylo vidět, že na zákaznících mu velmi záleží. Toner jsem měl doma z Ostravy hned druhý den a jsem s ním maximálně spokojen. Do budoucna budu brát tonery určitě od téhle firmy.
Ještě jednou díky.
Tiskni
Sdílej: