Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
v kolibáčově oblíbeným revolučním čile nad demonstrantama lítal policejní dron s kamerkou a strašně moc lidí na něj začalo najednou svítit laserovýma ukazovátkama. takovejma pěknejma zelenejma. silnejma že i ve dne de vidět ten paprsek. noa ten dron zachviličku pomalinku klesnul k zemi. no a mě by jako zajímalo jestli ty lasery fakt ten dron nějak poškodili nebo operátor řekl kašlu na to vidim houby zahodil ovládátko a šel na jedno ;D
no jo ale na dron taky mužeš koukat z dálky nemušíš koukat jenom kamerkou ;D
a nouzově přistát mezi dav lidí se čtyrma roztočenejma nožema neni dobrej nápad a taky ti ho pak ukradnou nebo rozdupou ;D
takhle nějak to vypadá v helikoptéře. videjko taky z čile ;D
těch laserů bylo prej 40 až 50 a narazila jsem na tyhlety tři teorie
jo a vojáci to dělaj líp hele :D
líbí se mi nápad s tim stroboskopem jako krytí ale si nemyslim že je to ta samá zbraň v obou videjkách. kdyby se vyřadila elektronika nějaký naváděný střely nebo co to tam bylo tak si myslim že by pokračovala dál ve svým směru. ty záblesky asi nebudou stroboskop pušky z prvního videjka ale asi 'obyč' záblesky výstřelů po těch raketách. taky si všimni že ta puška byla použitá poměrně zblízka možná nemá takovej dostřel jako maj lasery.
ale nevim je to mázlý :D :D
Takže dron nespadnul.
Takže na co se vlastně (zbytečně) ptáš?
no na to co ho vlastně jako sundalo ne asi. když si pustíš to videjko tak je jasný že to neni normální chování který určitě bude nějak souviset s těma laserama ;D
pokud teda někdo netrefil operátora šutrem do makovice :D :D
Tiskni
Sdílej: