V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Mam chuť si dať na takyto hardver linux ale poslednykrat som upustil od toho lebo som nevedel rozchodit zvuk a pulseaudio teda pavucontrol nenasiel ziadny sound hardver,
takze aky hardware mam
Lenovo Yoga 2 Tablet 8 palcovy s windows 8 - ta 8cka bezi bez problemov je to super aj by som tam nechal ten Win
druhy je Umax 8WI PLUS verzia kde je win10 a davat na taku suntu 10ny je az zlocin.
takze obidve maju nejaky atomovy celeron Z3735 a Z3745 je to 4 jadro a ten Umax ma 1GB pamet Yoga ma 2GB
mam stiahnute ubuntu 20.04 beta a tiez bootia32.efi aby to nastartovalo.
skor je problem u toho audio,
ak je tu niekto co prevadzkuje linux na takomto hw tak sup nech napise ako to porieist, dakujem vopred
tu stranku poznam uz som si to prestudoval,
zatial hladam na nete a asi najelspie co som nasiel je blog na debian
https://wiki.debian.org/InstallingDebianOn/Asus/T100TA
je to fakt asi najobsaznejsi prvy dotyk ako linux na tom realne ide na takejto masine ja mam sice trochu ine ako som uviedol ale aj toto ma obsaznu hodnotu.. v prvom rade sa tu jedna o debian a ja chcem ubuntu co je trochu vzdy vpred aj vdaka HWE novsie jadro ale aj tak a nasiel som dalsie uskalie ako dat linux na takyto tablet a tou je dotykova klavesnica ono sa to nezda ale to je fakt pekelny problem lebo az ked si to clovek nainstaluje a zisti ze nevie zadat haslo do systemu pride n ato ze XFCE a podobne veci sa nechytaju a je treba aspon GNOME ktore je trochu vopred a ma dotykovu klavec alebo onscreen
Tiskni
Sdílej: