NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
testoval jsem i x264 čistě na CPU, nicméně ani Dell R710 s 2x6x2,6Ghz procesory nezvládal dát 30fps, spíš kolem 15Za mých mladých let byla komprese na GPU méně kvalitní než x264 na defaultní preset. Současně změna presetu zrychlí kódování i násobně. Takže bych ještě doporučil prozkoumat tohle, a neporovnávat jenom časy, ale nejvyšší kvalitu kterou dokážeš stíhat s daným rozpočtem, a podle toho se rozhodl. Já jsem rackové GPU „servery“ stavěl tak, že jsem dal do 3U/4U šasi z 18 let starého serveru novou HEDT desku, chlazení to mělo dostatečné. Kupodivu to pasovalo. Bych si někdy mohl pokecat s nástupcem jestli jim to ještě funguje. Ale 44cm racky jsou zlo, tam třeba nedáš EATX desku. Ale dobrý je, že standardní bigtower se dá do 19" položit naplacato (možná bude potřeba sundat nožičky) a 44cm na dýlku by možná mít mohl taky. Takže bych koupil bigtower a ubastlil tam něco po čem půjde posouvat. V nejjednodušší verzi M6 závitové tyče. Na ty GPU servery jsme měli i přímo nabídku od Abacusu, ale vycházelo to s nižším CPU výkonem (neuměli Threadripper, jenom serverové Xeony, ale to bylo 2 roky zpátky) víc než 2x dráž než to složit jako HEDT desktop, takže do toho bych nešel.
Za mých mladých let byla komprese na GPU méně kvalitní než x264 na defaultní preset. Současně změna presetu zrychlí kódování i násobně. Takže bych ještě doporučil prozkoumat tohle, a neporovnávat jenom časy, ale nejvyšší kvalitu kterou dokážeš stíhat s daným rozpočtem, a podle toho se rozhodl.Tak nevím, co dělám špatně. Mám ve scéně RTSP stream s téměř nehybným obrazem a přes to malou gif animaci. I když nastavím preset na ultrafast a bitrate na 3000Kbps, tak to dělá průměrně 11 FPS a ve statistikách mám, že 64% framů se nevyužije kvůli chybě ve vykreslování. Čím by to mohlo být?
ffmpeg -i in.mp4 -an -preset ultrafast -s 1920x1080 -crf 25 -y out.mkv
. Pokud ti tam běží ještě něco jiného (třeba to OBS), může paradoxně pomoct (i kvalitě) omezit tomu thready na trochu míň než máš jader.
Pokud jako vstup použiju toto, tak to kóduje rychlostí 70FPS (při běžícím OBS).Takže problém je někde jinde v setupu a ne v kódování…
Ještě bych zmínil že jsem k tomu serveru připojený přes VNC a zdá se mi, že když z něj odejdu, tak se FPS v OBS zvýší; může tam být nějaká vazba?Mně VNC na nějakém smutném AMD SoCu (GX-412TC) žralo 100% jednoho jádra a nestíhalo jakmile se tam začal měnit obraz v asi 600x400 px.
Tiskni
Sdílej: