Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Mimochodem na motor driveru L6219DS je vyškvařená bublina nebo je to jen optický klam a čára fixou?Je to jen nějaký drobný výstupek umělé hmoty a nad tím čára fixou.
Mimochodem někde by v tom scanneru mohlo být i vysoké napětí v řádu stovek až tisíců V podle toho, jaký typ osvětlení je použit.Je to malý stolní skener na 12V, je tam malý motorek, 3 tlačítka a lampa, tak jsem si právě myslel, že ZD může být v rozpětí 3-10V. Musel bych tu lampu oddělat a zkusit někde přečíst jestli tam bude napsáno napětí.
Buď tu zenerku vyměníš, nebo jí proklemuješ a nebudeš mít obvod ničím chráněn.Pokud je ta zenerka v obvodu jen jako ochrana (pojistka) tak bych to zkusil proklemovat. Nevím právě jestli nemá v obvodu nějakou jinou (regulační) funkci.
Je to malý stolní skener na 12V.Se zenerkou to nebude mít nic společného, ale chtěl jsem naznačit, že i v zařízení napájeném neškodnými 12V může být překvapivě vysoké napětí.
Mám to chápat tak, že to rok fungovalo na střídavý zdroj?Já jsem skener rok nepoužíval. Co si vzpomínám, tak před rokem to bylo tak, že skener s originálním adaptérem nefungoval (lampa se nerozsvítila). Pak jsem zapojil na pár sekund neoriginální adaptér na střídavý proud a lampa se rozsvítila (ruku do ohně nedám, ale myslím že jo). Od té doby jsem žil v představě, že originální adaptér je vadný, ale s neoriginálním adaptérem skener fungovat bude. Ale od té doby jsem neskenoval a to, že skener bude dobře fungovat s neoriginálním adaptérem byl jen můj dojem, který se teď ukázal jako mylný.
Zkusil bych tu zenerku změřit, jestli je fakt vadná.Bohužel nemám měřák. Párkrát jsem si říkal, že si ho koupím, ale moje bastlení bylo zatím na úrovni "odpájet a připájet nafouklý kondík". Vzhledem k tomu, že zenerka svítila a kouřila, tak moc nepředpokládám, že je v pořádku.
Bohužel nemám měřák.klasika z Číny za ~120 KČ
že obvod za ní není zatížený (protože už kvůli zápornému napětí odkráčel do věčných lovišť)Naději ve mne vzbuzuje to, že lampa ve skeneru problikává a motorek vrčí, takže se zdá že ty hlavní součásti skeneru s největší spořebou fungují. Jestli to problikávání lampy má na svědomí právě ta špatná zenerka nevím.
klasika z Číny za ~120 KČ
Doporučuju místo sady zenerek, nebo se sadou zenerek, koupit měřák (DT830D začíná kolem 110,-).Myslel jsem, že aby to k něčemu bylo tak by to měl být nějaký dražší měřák. Pokud ale s tím DT830D máte dobré zkušenosti, tak ho koupím. Raději ho koupím z nějakého českého eshopu než z Číny. Je to tento?
Daj to niekomu opravit.To se mi nevyplatí. Chtěl jsem si zabastlit. Pokud by tam bylo více vad než ta zenerka, tak bych raději koupil nový skener. Ještě by mne zajímalo co hrozí když tu zenerku proklemuji, tak jak navrhoval Max. Je to úplná blbost, kterou ten skener odvařím totálně, nebo by to mohlo fungovat?
Co je napsáno na Q1?Je tam: AI020 Viz příloha.
Jestli chceš experimentovat a nevadí, že to třeba bude ještě horší, tak spálenou ZD odstraň a pak uvidíšA je větší riziko totálního doražení skeneru při odstranění ZD nebo při výměně za nějakou jinou ZD (s parametry střelenými od pasu)? Nebo je riziko v obou případech stejné?
Pokud je obrázek "ZD1_(jak-správně-otočit).JPG" myšlen tak, že se ZD jen posune doprava na správné místo, tak je nakreslena špatně.Ano, bylo to myšleno, že se ZD jen posune doprava na správné místo. Já jsem jí na fotce otočil, tak jak si myslím, že jsi to měl ve schématu, co jsi tady dával, ale asi jsem polaritu ve schéma špatně pochopil, moje chyba.
Když starou sundáš, tak pod ní velmi pravděpodobně bude nakreslena polarita na silkscreenu.OK. Dík za rady. Jak budu mít čas, tak ji odpájím, nakoupím pár zenerek od 5 do 15 V a pak napíšu jak to dopadlo. Vlastně jsou jen 2 možnosti. Buď to po výměně zenerky bude fungovat nebo si udělám se skenerem procházku do sběrného dvora do oddělení elektroodpadu.
Tiskni
Sdílej: