Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Mimochodem na motor driveru L6219DS je vyškvařená bublina nebo je to jen optický klam a čára fixou?Je to jen nějaký drobný výstupek umělé hmoty a nad tím čára fixou.
Mimochodem někde by v tom scanneru mohlo být i vysoké napětí v řádu stovek až tisíců V podle toho, jaký typ osvětlení je použit.Je to malý stolní skener na 12V, je tam malý motorek, 3 tlačítka a lampa, tak jsem si právě myslel, že ZD může být v rozpětí 3-10V. Musel bych tu lampu oddělat a zkusit někde přečíst jestli tam bude napsáno napětí.
Buď tu zenerku vyměníš, nebo jí proklemuješ a nebudeš mít obvod ničím chráněn.Pokud je ta zenerka v obvodu jen jako ochrana (pojistka) tak bych to zkusil proklemovat. Nevím právě jestli nemá v obvodu nějakou jinou (regulační) funkci.
Je to malý stolní skener na 12V.Se zenerkou to nebude mít nic společného, ale chtěl jsem naznačit, že i v zařízení napájeném neškodnými 12V může být překvapivě vysoké napětí.
Mám to chápat tak, že to rok fungovalo na střídavý zdroj?Já jsem skener rok nepoužíval. Co si vzpomínám, tak před rokem to bylo tak, že skener s originálním adaptérem nefungoval (lampa se nerozsvítila). Pak jsem zapojil na pár sekund neoriginální adaptér na střídavý proud a lampa se rozsvítila (ruku do ohně nedám, ale myslím že jo). Od té doby jsem žil v představě, že originální adaptér je vadný, ale s neoriginálním adaptérem skener fungovat bude. Ale od té doby jsem neskenoval a to, že skener bude dobře fungovat s neoriginálním adaptérem byl jen můj dojem, který se teď ukázal jako mylný.
Zkusil bych tu zenerku změřit, jestli je fakt vadná.Bohužel nemám měřák. Párkrát jsem si říkal, že si ho koupím, ale moje bastlení bylo zatím na úrovni "odpájet a připájet nafouklý kondík". Vzhledem k tomu, že zenerka svítila a kouřila, tak moc nepředpokládám, že je v pořádku.
Bohužel nemám měřák.klasika z Číny za ~120 KČ
že obvod za ní není zatížený (protože už kvůli zápornému napětí odkráčel do věčných lovišť)Naději ve mne vzbuzuje to, že lampa ve skeneru problikává a motorek vrčí, takže se zdá že ty hlavní součásti skeneru s největší spořebou fungují. Jestli to problikávání lampy má na svědomí právě ta špatná zenerka nevím.
klasika z Číny za ~120 KČ
Doporučuju místo sady zenerek, nebo se sadou zenerek, koupit měřák (DT830D začíná kolem 110,-).Myslel jsem, že aby to k něčemu bylo tak by to měl být nějaký dražší měřák. Pokud ale s tím DT830D máte dobré zkušenosti, tak ho koupím. Raději ho koupím z nějakého českého eshopu než z Číny. Je to tento?
Daj to niekomu opravit.To se mi nevyplatí. Chtěl jsem si zabastlit. Pokud by tam bylo více vad než ta zenerka, tak bych raději koupil nový skener. Ještě by mne zajímalo co hrozí když tu zenerku proklemuji, tak jak navrhoval Max. Je to úplná blbost, kterou ten skener odvařím totálně, nebo by to mohlo fungovat?
Co je napsáno na Q1?Je tam: AI020 Viz příloha.
Jestli chceš experimentovat a nevadí, že to třeba bude ještě horší, tak spálenou ZD odstraň a pak uvidíšA je větší riziko totálního doražení skeneru při odstranění ZD nebo při výměně za nějakou jinou ZD (s parametry střelenými od pasu)? Nebo je riziko v obou případech stejné?
Pokud je obrázek "ZD1_(jak-správně-otočit).JPG" myšlen tak, že se ZD jen posune doprava na správné místo, tak je nakreslena špatně.Ano, bylo to myšleno, že se ZD jen posune doprava na správné místo. Já jsem jí na fotce otočil, tak jak si myslím, že jsi to měl ve schématu, co jsi tady dával, ale asi jsem polaritu ve schéma špatně pochopil, moje chyba.
Když starou sundáš, tak pod ní velmi pravděpodobně bude nakreslena polarita na silkscreenu.OK. Dík za rady. Jak budu mít čas, tak ji odpájím, nakoupím pár zenerek od 5 do 15 V a pak napíšu jak to dopadlo. Vlastně jsou jen 2 možnosti. Buď to po výměně zenerky bude fungovat nebo si udělám se skenerem procházku do sběrného dvora do oddělení elektroodpadu.
Tiskni
Sdílej: