Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Ahoj,
můžete mi doporučit funkční signalizační část zvonku, tedy možnost nastavení hlasitosti a výběru (případně nahrání) melodie.
Tlačítko mám z Lidlu Silvercrest (baterie by měla vydržet dostatečně dlouho, nechci vrtat díru do stěny) spárované se ZigBee bránou a přidané do Home Assistant. Zvonek by měl být ideálně napájený 230V popř 5V z USB. Komunikace wifi, LAN, či ZigBee.
Díval jsem se na Netis zvonek, ale ten nejde napřímo spárovat s HA, použít jde jen přes cloud což nechci.
Dále jsem zkoušel ESP8266 s Tasmotou a piézem, ale na mé potřeby je to tiché a došel jsem k názoru že reproduktor bude vhodnější.
Zatím přemýšlím nad ESP8266 a že k němu připojím nějaký zvukový modul s reproduktorem a dám to do krabičky, ale u tohoto nemám žádnou zkušenost, tak bych byl rád kdyby jste mi sdělili své zkušenosti.
Ovšem hotové řešení by bylo nejlepší, jen nemám štěstí na vhodný kousek.
Hezký den
Tiskni
Sdílej: