Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
poradi nekdo naprostemu linuxovemu zacatecnikovi,jak automaticky natahovat modul snd-mpu401?
Spolu s kartou Midiman Audiophile 2496 pouzivam jeste starou legacy ISA adon kartu Yamaha SW60XG. ALSA ji nedokaze automaticky nainstalovat, ale bez problemu funguje prikaz:
modprobe snd-mpu401 pnp=0 port=0x300 irq=-1
Vystudoval jsem, ze bych mel pridat zapis do modprobe.conf, ale nevim jaky. Obsah je jiny, nez je popisovano v dokumentaci ALSA, konkretne:
# This file is autogenerated from /etc/modules.conf using generate-modprobe.conf command
install scsi_hostadapter /sbin/modprobe ata_piix; /bin/true
alias sound-slot-0 snd-ice1712
remove snd-ice1712 /sbin/modprobe -r snd-pcm-oss; /sbin/modprobe --first-time -r --ignore-remove snd-ice1712
install snd-ice1712 /sbin/modprobe --first-time --ignore-install snd-ice1712 && { /sbin/modprobe snd-pcm-oss; /bin/true; }
install usb-interface /sbin/modprobe uhci-hcd; /bin/true
Mudroval jsem nad dokumentaci ALSA a man k modprobe.conf, ale nejak se nemohu dobrat funkcniho vysledku. Chybi tam spousta radku,ktere jsou pro ice1712 popisovany v dokumentaci a naopak nektere netusim k cemu jsou.
Pouzivam Mandrivu 2005 LE.
Diky moc
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
alias snd-card-1 snd-mpu401 alias sound-slot-1 snd-card-1 alias sound-service-1-0 snd-seq-oss options snd-mpu401 port=0x320 irq=-1 acpipnp=0 id="YamahaSW60XG"
Jen jsem pouzil parametr pnp misto acpipnp a netusim k cemu je id(nenasel jsem,kde by se projevoval).
Tiskni
Sdílej: