Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
autochk program not found: SKIPPING AUTOCHKa následuje BSoD s popisem chyby, jako že je závažná a že nelze pokračovat. Lilo se mi jednou i podařilo nastavit aby to bootovalo (dopsal jsem volbu lba32), ale potom jsem chtěl udělal, aby se při bootuje ukazoval splash screen a windows už nenaběhly, pokud vrátím mbc co si XP vytvořily, windows bootuje v pohodě, ale pomoí lila ani grubu se mi to nepodařilo už vůbec rozchodit, vždycky to končí výše uvedenou chybou. Máte někdo radu co s tím? Díky
C: (/dev/hda1)
) pro Windows 98 nebo součarný sektor z disku C:
pro Windows XP. Můžete ale také nastavit LILO i GRUB tak, že budou spouštět jen Linux a samy se tyto zavaděče budou nahrávat z toho microsoftího. Druhá možnost je u GRUBu komplikovaná, takže doporučuju LILO. Na C: se udělá 512 B velký soubor a LILO se nahraje do něj - místo /dev/hda
napíšete do lilo.conf
jen /cesta/k/C:/BOOTSECT.LNX
a nainstalujete jej (/sbin/lilo
). Do C:\BOOT.INI
pak napíšete C:\BOOTSECT.LNX="Linux rulez!"
.
Já mám taky XP a W98 a jako zavaděč mám LILO. W98 jedou OK, s XPčkama jsem to udělal tak, že jsem nahrál do MBR jejich NTLDR, pak z něj ddčkem udělal soubor, do MBR nahrál LILO a soubor s NTLDR dal LILU:
other = /boot/xp.dsk label= yXPeecka
Z.H.
Tiskni
Sdílej: